Archiv Blogu nikdo.org

Víťa Válka
BlogArchív
27. února 2011

Časosběrný záznam online událostí z mého života v období od 23. srpna 2005 do 27. února 2011. Nyní doporučuji sledovat mé aktivity například na Twitteru nebo Google+.

Renča a Skloněná 2005

Svět je sociální

27-2-2011 Dovolte mi malé zamyšlení. Nedávno jsem viděl film Social Network, který vystihuje stav a náladu online businessů dnešní doby. Alespoň těch, které jsem měl možnost poznat sám. Jak mi nedávno řekl Robo, je to nedostatek úcty k ostatním a zejména nedostatek respektu k úspěchu. Robo v tomto směru doporučuje soutěž Podnikatel Roku, kde pocítíte úplně jinou atmosféru. Vše co bylo dříve obtížné jde s internetem “snadno” a v tom to asi vězí. Začalo to u sítě Facebook, pokračovalo jako Twitter, Foursquare, Gowalla, Instagram a podobně. Nastala virtuální centralizace v rámci decentralizované platformy, tak silná, že jí nelze odolat. A to nemluvím o crowdsourcingu (pracování “sociálně”), který ještě ovládne sféru zaměstnávání lidí. Rozhodl jsem se proto alespoň Pixmac vést zodpovědně, přestože náš růst už dělá vrásky zavedené konkurenci. Díky tomu náš tým není parta zombies, ale užívá si to! A to je na tom celém lidském snažení to nejkrásnější. Sám se pokusím rozjet iniciativu zodpovědné fotobanky, tak uvidíme, jestli jsem jen staromódní nebo opravdu zodpovědný. Hodně mi do toho mluví kniha od zakladatele VISA s názvem One From Many kterou vám doporučuji. Pěkný den a pěkný život všem!

Pixmac roste, přednáší, sponzoruje a drtí konkurenci

26-10-2010 Pixmac roste. Je to hodně lidma v týmu, kteří jsou prostě skvělí. Nechci mluvit za všechny, ale z toho co vidím tak nás to baví stavět a ladit. Kéž by to tak fungovalo ve všech firmách. Pokoušíme se posouvat každý své hranice možností a tak jsem za sebe navštívil naše lidiNizozemí a Rakousku. Opět jsem se hodně poučil a oběvil místa ke zlepšení. Zima navíc z kanclu dělá příjemné místo. A abychom si jej ještě více zpříjemnili, vyhezkáváme si jednačku tak aby se tam každý cítil jako doma v obýváku 🙂

Jsem taťka

3-8-2010 Už je to tu. Po 29 letech života přichází obrovská změna priorit a pravidel. Věřím, že to bude změna pozitivní a posune to mě i ženu opět o kus dál v názoru na život. Díky za dosavadní přízeň! Horská dráha právě začíná…

Lepší časy už za rohem?

Libre Graphics Meeting

31-5-2010 Volby dopadly skvěle! Pravice má rozhodně větší šanci systém ozdravit. Navíc tomu pomůže i refresh avatarů 😉 S Renčou jsme se přičinili v Bruselu, kde se nacházel tzv. zvláštní volební okrsek. Co bylo ale zajímavější, že se v Bruselu konal pátý ročník Libre Graphics Meeting, tedy setkání vývojářů a tvůrců open source grafických aplikací (Gimp, Inkscape, Scribus, Blender). Potkat jste tak mohli Tona Rosendaala z Blenderu a mnoho dalších představitelů firem jako Adobe, Canon, Opera, W3C a dalších. Z českých osobností to byl například Jimmac, tvůrce většiny ikon Gnome a Open Office. Pokusím se o tom připravit článek na Pixmac Blog. Také ve volných chvílích přemýšlím o takovém malém konceptu Open Company, jak jsem si jej nazval. Zjednodušeně jde o aplikaci myšlenek opensource do firemní sféry. Teď tak trošku analyzuju okolí a uvidíme co z toho vypadne 🙂

Stále pozitivní polovina roku 2010 🙂

27-5-2010 Další rok se ve fotobance Pixmac rozjel ještě víc než ty předchozí. Nyní jedeme v 17ti jazycích a obratem jsme na desetinásobku minulého roku. Rádi podporujeme letošní Internet Effectiveness Awards, abychom se odvděčili za umístění v posledním ročníku. Spolupracujeme také s Czech Computer nebo organizací SIGCHI. Ještě raději obsluhujeme klienty jako je Datart, FG Forrest a mnoho dalších reklamních agentur. Připravujeme velké projekty se silnými hráči na českém trhu o kterých se dovíte v průběhu následujících měsíců. Zítra se mnou vyjde rozhovor v Podcastu WebAplikace, kde poodkryju mnohé z tajů Pixmac. Nedávno jsem se vrátil z francouzského Provence, které je opravdovou studnicí pozitivní energie. Jo a taky budu taťka 🙂

Pozitivní konec roku 2009

18-12-2009 Začíná se dařit navzdory krizi. Stickfish překonal obrat roku 2008 už na začátku Prosince 2009 o 16% přestože odhodil službu AbcHost. Grant Help má dvě nová firemní auta, která s radostí polepím a vypadá to, že firma roste do krásy a kvality, jestli už nejsou jednička na českém trhu, tak jsou špička. No a Pixmac? Pánové a dámy: Měsíční růst obratu v desítkách procent je něco nepředstavitelného. Když se mrknu na návštěvnost, jde to také solidně i když na hokejku (zlom grafu ve tvaru hokejky) teprve čekáme. Cinkátko nás za pár měsíců asi začne rušit, ale pozitivně! Celkově mám ze všech těch věcí velice příjemný pocit. Držte nám palce, já je budu držet vám!

Freelancing je na vzestupu

22-11-2009 Svět je nejistota. Jakmile to pochopíte, vše je jednodušší. Film Lemonade (článek na Design Prtálu) bude popisovat příběh lidí, kteří odešli z reklamní agentury nebo byli odejiti aby oběvili opravdový život a kreativitu. Můžu to samé potvrdit na sobě. Od chvíle kdy z mého života zmizela rutina ve Stickfish je v mém životě mnohem více rovnováhy. Nevím co bude zítra, ale vím, že to prožiju naplno!

Lumír Kajnar a jeho infarktový příběh

Lumír Kajnar

8-11-2009 Lumír je spolužák ze Zlínské UTB. Je autor designérských skvostů pro Kooperativu, DHL a taky autorem CID zmíněné zlínské univerzity. Jednou přišel na večírek Konektoru. Ptal jsem se ho jak mu to šlape, že určitě skvěle. On ale říká: “Měl jsem infarkt, člověče.” Teď jeho příběh vyšel v Lidových Novinách. Díkec Lumíre za tu sílu, kterou v sobě máš! Věřím, že se kus z ní přenese i na ostatní.

Pixmac jede! Jsme stříbrní na WebExpo 2009

19-10-2009 Během víkendu jsme se s fotobankou Pixmac účastnili konference WebExpo v rámci finále Startup Show. Vše proběhlo skvěle. I když jsme na druhém místě, tak jsme vlastně pomohli těm prvním NejŘemeslníkům, jejich prezentace byla postavena z našich fotek, což je příjemné! Více se dočtete na Lupě: lupa.cz/clanky/startup-show-2009-zna-sveho-viteze

Coworking v Praze

6-10-2009 V Praze se chystá spuštění první společné kanceláře pro nezávislé profesionály (tzv. coworking). Pokud se najde alespoň pár vážných zájemců, zahájí provoz ještě letos v listopadu. Aktuální výzvu k akci včetně základních propozic projektu najdete na webu: www.coffice.cz. Osobně celému projektu držím palce! I v Pixmac jsme přemýšleli o tom, jestli se do takové líhně inspirace a mladého elánu nevrhneme 🙂 Zajímavý může být i článek o letošní Robově návštěvě coworkingového centra v polské Vratislavi: navolnenoze.cz/blog/coworking

TOP09 jasná volba

Čajomír Fest

4-9-2009 

Proč jsme šťastní?

31-8-2009 Dan Gilbert se ve videu na TED.com pokouší odpovědět na základní životní otázku. Úchvatná prezentace, kterou by měl vidět každý už na základní škole. Za link na video děkuji Ondrovi!

Pixmac chce Křišťálovou Lupu. Na Vyšehradě bude čajové setkání.

Čajomír Fest

15-8-2009 Pokud fandíte projektu fotobanky Pixmac, tak jako já, vrhněte se na hlasování v Křišťálové Lupě! Ideálně tak, že se necháte inspirovat nápady v našem blogu 😉 Pixmac jede a roste jako z vody! A pro ty, kteří mají rádi klidnou náladu čajových obřadů je tu lákavá příležitost navštívit Čajomír Fest. Inspirován Korejí, zaplní 29. srpna exteriéry Vyšehradu. To musí stát za to!

Svatba a svatební cesta

30-7-2009 Po akčním týdnu (1. Byl jsem si pro diplom Mgr.; 2. Pixmac vyhrál cenu IEA09; 3. Navštívili jsme koncert Depeche Mode; 4. Oženil jsem se s paní Válkovou) jsme si užili svatební cestu v Kanadě a USA. Stálo to opravdu za to. Vše proběhlo, nečekaně, podle plánu a tak jsou zážitky vesměs nudně pozitivní. A Route 66? Matka silnic? Nevěřil jsem, že by mě nějaká pěšinka přesvědčila o tom abych se na ni vrátil. Po tom co jsme jí půlku zdolali, to úplně nevylučuji. Stihli jsme navštívit přátele na obou koncích Ameriky a uprostřed se stavit na skok i za Johnem.

Pixmac: Vyhráváme cenu za inovaci na IEA09

Fotobanka Pixmac má cenu IEA09

19-6-2009 Dnes večer Pixmac fotobanka vyhrála cenu za inovaci v oblasti internetu. Potěší to obzvlášť v konkurenci internetových studií jako Symbio, První Multimediální nebo Ogilvy Interactive. Rád bych poděkoval všem účastníkům boje za rovnoprávnost levné a drahé fotografie. Díkec!

Globalizace: at your fingertips!

3-6-2009 Právě mi vychází fotka v čínském ranním zpravodajství South China Morning Post. Vím, je to hloupost. Ale krásně to dokazuje úžas globalizace. Vyfotíte si Václavák při odpolední procházce. nahrajete virtuální JPG na net a jednoho dne ta fotka, opět zhmotněná, leží někde v Číně na stole v restauraci, nebo jen tak poletuje po ulici. And no money involved.

Pixmac, Nikon, jedeme!

21-5-2009 Pixmac fotobanka jede jako z praku! Nedávno jsem se účastnil rozhovoru na 30minut.cz a o víkendu srazu Nikon Clubu, kde jsem si zapřednášel. Je skvělé, jak se zlepšujícím se počasím roste pozitivní nálada.

Je to furt jen Windows

Windows Vista
Windows Vista

15-5-2009 
 
Pro mě jednoznačný webový počin roku 2009 je stránka Je to furt jen Windows. Howgh.

Welcome to Life 2.0

13-5-2009 Poněkud s nadsázkou, ale přesto nezadržitelně se blíží doba, kdy se naplno projeví sociální změna myšlení, na niž si zvykáme na webu, i do reálného života. Včera jsem navštívil setkání neobvyklé reklamky Konektor a dnes pro změnu Young Professionals Forum. Obě akce měli jedno společné. Šlo o setkání lidí se stejnými zájmy a schopnostmi, bez ohledu na dosavadní životní cestu. Vertikála se mění v horizontálu, nebo něco mnohem komplexnějšího. Sledujete to kolem sebe také?

What’s new at nikdo.org

10-5-2009 Chvilku jsem se, zde na blogu, nevěnoval aktuálnímu dění a hned se to nahromadilo. Takže to pojdmě vzít hezky popořadě. Fotobanka Pixmac se přestěhovala. Vyšly o ní dva mé články na Designportálu. Měsíc také poběžní Pixmac banner na webu Czech Design. Mezi tím jsem se dal do pomoci klukům z týmu Profimedia a polechtal jsem i design webu Turistik. Pozadu však nezůstává ani refresh webu Svobodalinen, společně s redesignem loga a webu Comdeal. Sem tam se mi podaří aktualizovat Grant Help (těm klukům to jde!) a nově se vyklubalo logo design pro GigaCZ za použití Pixmac fotky joo! Jako jarní osvěžení jsem připravil billboard pro masážníky z Thai Oasis a s Ondrou ladíme Softronik Forum i CSPS. Jako třešnička nakonec je pak jedna zlínská záležitost, web VDP. Občas se mi podaří i něco pro JetSet Elite a teď jsem si ještě vzpoměl na web Spojení demokraté. No a to je vše přátelé…

PaintBall, cesty a Louskáček 2008

PaintBall v Ořechově

19-4-2009 O víkendu jsem vyzkoušel PaintBall v Ořechově. Doporučuji vyzkoušet i vám! Sice budete hodně unavení, ale zážitek to je solidní. Více fotek z celého zážitku najdete na webu Charlieho, nicméně fotil to celé Vlk, za což mu děkujeme! Nedávno jsem navštívil Dubaj ve Spojených Arabských Emirátech a něco o tom napsal. Také jsme se vrhnuli na velikonoce do Benátek v Itálii, kde jsem profouknul Canon 1000D a musím si ho jen pochvalovat. Navíc, trošku se spožděním, zjišťuji, že jsem se podílel na kampani kluků z Konektorukde Lumír Kajnar dostal Louskáčka 2008 za kampaň k Olympiádě v Číně, gratuluji pánové!

Český Lev 2008 v březnu 2009

Český Lev 2008
Český Lev 2008
Český Lev 2008

8-3-2009 Díky vinařství rodičů jsem měl možnost se účastnit Českých Lvů. Se sklenkou vína jste mohli potkat spoustu osobností. Pasáž Lucerny byla plná osobností jako Karel Roden, Ivan Macháček, Oldřich Lipský, Věra Chytilová, Bolek Polívka nebo Petr Čtvrtníček.
  

Google Email dnes nefunguje

24-2-2009 Google Email dnes dopoledne přestal fungovat a už několik hodin je nedostupný. Podle informací z dalších zdrojů funguje IMAP a POP3 korektně (ano na iPhone to funguje i mě), pouze webové rozhraní je nedostupné a hlásí 502 – Server Error. Je to patrně tím, že je o emailové služby zdarma velký zájem. Což je důsledkem úspor velkých organizací a škol zejména v USA. Další možnost je souvislost s novou offline službou/aplikací, kterou Google vydal nedávno. Jde o druhý celosvětový výpadek služeb Google v tomto měsíci.

Vybírám si úletový tričko k volbám

24-2-2009 Kluci z Konektoru mě upozornili na zajímavý projekt vybiramsi.eu, který atakuje mladé lidi aby šli volit. O to ale nejde 🙂 Klíčové je to, že se designéři mohou podílet na návrhu takového trička, které bude dostatečně motivační. Věřím, že se najdou experimentátoři a doufám, že i vtipálci!

Jen drobnost

13-2-2009 Úplně jsem se zapměl, obhájil jsem diplomovou práci a jsem Mgr. Vítězslav Válka. Není to žádná velká věc, jsou to tři písmena, ale stálo to za to.

Zdenda je v Austrálii!

7-2-2009 Dneska Zdenda přistál v Austrálii. Myslím, že je co závidět. Já si zatím hraju s vyladěním MacBook Pro. Tedy hraju si jen ve volných chvílích, protože přes den jede teď Pixmac jako namydlenej, potom co jsme každému fotografovi nabídnuli 100-500 dolarů téměř na dřevo. Příjemná zpráva je, že vinařství rodičů získalo prestižní ocenění. Mimo to se podařilo dotáhnout web školy jachtařů, nakreslit web nezávislým starostům a dokončit design fandovského portálu, který bude teprve odtajněn.

Na Pixmac spouštíme skvělou soutěž!

27-1-2009 Ve fotobance Pixmac teď můžete hrát o iPhone v nové tipovací soutěži. Nemusíte dokonce ani nic nakupovat. Stačí hlasovat a vyhrát kredity nebo iPhone!

Obama promluvil, Ivo přešel na Apple a já jdu do toho také

22-1-2009 Nedávno se novému prezidentovi USA podařilo složit slib, mluví ještě o kousek lépe než Steve Jobs, který si pro změnu dal pauzu. Na serveru MujMac vyšel článek o přechodu Linuxu na Mac OS X a hned den po tom se Ivo Lukačovič rozhodl pro switch na platformu Apple. Mě to trvalo už jen pár hodin. Nechal jsem se nahlodat událostmi a pak ještě přes Heureka.cz našel skvělou cenu. A tak už je na cestě nový MacBook Pro (Unibody, 15″), tedy jak říkají profíci MBP. Těšte se!

Pomsta ČSSZ aneb ježek v kleci

8-1-2009 Znáte film Pulp Fiction? Zapamatoval jsem si jednu pasáž, která se do téhle situace perfektně hodí:

Přechodné období placení záloh na pojistné na důchodové pojištění od ledna 2009 do podání přehledu za rok 2008
Jestliže bude uhrazena platba na zálohu v měsíci lednu 2009 a záloha na prosinec 2008 bude již uhrazena, bude tato platba považována za platbu zálohy na důchodové pojištění na měsíc leden 2009. V následném období by měla být uhrazena záloha na únor 2009 až v období od 1. do 20. března 2009. Pokud OSVČ neprovede změnu v datu úhrady záloh a zálohu bude i nadále platit v běžném měsíci, bude záloha umístěna na tento měsíc. Platba uhrazená v měsíci podání přehledu bude umístěna na zálohu na důchodové pojištění v nové výši, a to pouze do výše stanového měsíčného vyměřovacího základu.”
 

Tak to je nejlepší pasáž úchvatně nečitelného textu jenž jsem ve středu dostal poštou od České správy sociálního zabezpečení. Těší mě, že vyhazuji daně za tohle zvěrstvo 😉 A aby toho nebylo dost, chtěl jsem aby mi to autorka převyprávěla svými slovy telefonicky. Po tom co jsem se proklikal automatem, poslouchal půl minuty bezcenné zvonění, jsem byl přepojen na recepci. Tam mi řekli, že autorka, p. Horváthová stihla těsně po odeslnání dopisu opustit stanoviště a už v ČSSZ nepracuje. Tak tomu se říká pomsta! Celé dílo zkázy je k dispozici zde a zde.

Vítejte v novém roce 2009!

8-1-2009 Pojďme projít několik novinek. Včera mě zaujala teorie toho, jak se lépe poprat s emailem – Inbox Zero. Apple doplnil svoji řadu MacBook Pro o 17″ obrazovku v těle Unibody. A celkem nedávno ožil web s masážemi Thai Oasis, díky Jakubovi Černému. V Pixmac právě připravujeme novinky pro začátek roku 2009 a ve volném čase bojujeme se zimními nemocmi 🙂

Vánoční pohoda

24-12-2008 Všem vám, kteří čtete můj blog chci popřát příjemné vánoční svátky. Bez ohledu na to, jestli jste nebo nejste ve víru finanční krize, si je užijte v klidu. Pokud vás žití bude bavit, vše ostatní už se přizpůsobí. Pro tu pravou náladu doporučuji poslech Billy Mack a jeho píseň Christmas Is All Around nebo Last Christmas od Wham. Pro nás workoholiky tu mám samozřejmě vánoční nálož: Rozhýbání PF pro Cocoon, design pro Truhlářství Turek a refresh designu pro Vrata Kříž. Něco málo jsem aktulizoval také na webu Srdíčko.

4x novinka z kuchyně

11-12-2008 Právě se podařilo spustit web Merger Vision, jenž už byl na spadení delší dobu. Zpracovaný, a ještě horký, je taktéž redesign pro Grant Help nad kterým jsme lehce brainstormovali a ideový návrh pro jeden fandovský portál už byl klientem dnes také schválen. No a ještě v pondělí jsem sfouknul ideovou koncepci pro jeden nový fotoportál. Hlavně, že není nuda, ne?

3D hra: Yo Frankie! Je online!

10-12-2008 Po tom co se klukům z Blenderu podařily dva krátké filmy je tu počítačová hra Yo Frankie! která opět dokazuje, že Blender má obrovskou budoucnost a cesta, kterou vývojáři zvolili pro jeho vylepšování je tou naprosto nejlepší. Neváhejte a jděte se mrknout alespoň na video z YouTube, protože stažení hry je teď, čerstvě po vydání, nemožné.

Pixmac jede jako raketa

30-11-2008 Po návratu z dovolené se pokouším dohnat co jsem zameškal. Takže nejen, že dnem i nocí vymýšlím co by se dalo zlepšit na stále vymakanějším a navštěvovanějším webu fotobanky Pixmac nebo jejím blogu do něhož semtam něčím přispěju. Rád samozřejmě občas ochutnám i sladký zákusek ve formě menších webů, přátelských výpomocí nebo záležitostí čistě nekomerčních. Inspiruje mě to více než když člověka ždíme jeden projekt fulltime. Ostatně, myslím si, že to všem projektům pomáhá i vzájemně. Pojďme se tedy mrknout na to co se podařilo. Skromný redesign webu Aion, Návrh redesignu webu manažera Jiřího Švestky, Návrh webu thajských masáží Thai Oasis a konečně několik bannerů pro VMware. A to se přitom začínají množit různé předvánoční podvečerní akce.

Týden v Ramzové se slevou

26-11-2008 Mám tu skvělevýhodnou neopakovatelnou vánoční supernabídku pro všechny zimní sportovce i zimní lenochy! Ubytování v obci Ramzová je skvělou příležitostí jak se zbavit skromných 5000,- Kč za týdenní pobyt. Neváhejte a kupujte! Akce platí jen do vyprodání místnosti (je jen jedna) a to v termínech mezi 1. prosincem až 22. prosincem letošního roku dvoutisícého osmého.

BMW uvažuje o výměně Windows za Linux

BMW E36

25-11-2008 Nevím jestli existuje někdo, koho by takováto kombinace mohla více potěšit. Každopádně v článku na Novinky.cz se o tématu dočtete více. Je možné, že je to pouze taktika BMW, jak dodnutit Microsoft učinit lepší nabídku, ale i přesto by bylo příjemné, kdyby v srdci BMW tepalo linuxové srdce. Ostatně toto téma potvrzuje i mnohem starší billboard inzerující BMW E36. Slogan zní v překladu: Náš hardware běží/jezdí lépe bez oken. Je to fotka, která obletěla svět a přesto má pořád co do sebe.

Komunisty bych u moci neviděl rád

24-11-2008 Politika mě vesměs nezajímá, protože si mnohdy žije svým životem. Přesto jsem se připojil k petici, jejíž efekt bude sílit pouze tím, kolik lidí se k ní bude hlásit (a že to nevypadá vůbec špatně). Pokud nemáte na komunisty dobré vzpomínky, nebojte se to říct otevřeně. Protože jinak by jejich podíl na vládě v této zemi klidně mohl dál stoupat. A mohli bychom se tak snadno vrátit o pár desítek let zpět, kdy si byli všichni rovni.

Mája Zachovalová – Naše máma

Naše máma

22-11-2008 Včera jsem navštívil příjemnou, ale melancholickou vernisáž výstavy spolužačky, o níž jsem psal 19.8. zde na blogu. Výstava trvá od 22.11. do 16.12. v rámci výstavních prostor kavárny Café Pavlač.

Inkscape Workshop beze mě

21-11-2008 Podařilo se mi dát do kalendáře Workshop Inkscape, na dnešek, přestože proběhl už včera. Takže jsem minul akci, na kterou jsem se opravdu hodně těšil. Ale nesmutněme, Petr mi aspoň poslal link na zdroje k tématům.

USA je za námi

8-11-2008 Zatímco se senátor Obama seznamuje s bílým domem, já se po návratu z výletu za oceán, vracím zpět do reality. V pátek jsem se přimotal na čtvrtou konferenci Blenderu a v pondělí jsem pozvaný na konferenci z oblasti Human Computer Interaction, jenž pořádá AVČR. No a za několik dní, kdy se koná Workshop Inkscape, bude snad s konferencováním pokoj a začnu konečně něco dělat 🙂 Například bych rád vystavil fotky z výletu a napsal k tomu pár řádek.

Martinovi novinky

13-10-2008 Na webu, největšího designerského studia v Rusku, Art Lebedev se oběvily produkty, které Martin Žampach pomáhal utvářet při své stáži v Moskvě. Navíc prozradil, že nyní přešel z Liv Ducci do Flex Cocoon. A to vše završil úžasným designérským šopíkem Voala!

Babí léto, aneb co se podařilo

12-10-2008 Za poslední měsíc se v projektu Pixmac podařilo dosáhnout mnoha pozitivních úspěchů. Času na cokoliv jiného bylo však velice málo. Přesto jsem stihl krátkou návštěvu Londýna a při chystání na výlet do USA jsem konečně domaloval parafrázi na Banksyho. Dále se mi podařilo zpracovat alespoň několik grafických návrhů a pomoci s jedním nekomerčním projektem na “pomoc” olympiádě v Číně. Mrkněte se tedy třeba na koncepci webu Home Credit International, již oživený web konference vmware nebo jeho slovenskou mutaci. Dále pak několik menších akcí jako Diochi, dva kousky pro CGC Consulting a to konzervativní a odvážnou verzi. No a nakonec už jen sekunduji u rozpracovaného webu jedné společnosti pro obchod se společnostmi.

Když reklama na Wii, tak pořádně!

29-9-2008 Mám rád, když se věci dělají na plno. Přizdisráčům svět nepřeje. Mrkněte se na Wii v reklamě na YouTube – stojí to opravdu za to. A pozor na šéfa! Video má zvuky 🙂 A pro viry vystrašené windowsáky kterým to nestačí, ještě jeden antivirový vtípek.

Diplomní práce – výsledky dotazníku a práce ke stažení

19-9-2008 Diplomka je sepsána. Obsahuje v souhrnu několik mých vizí a náadů za posledního půl roku. A pokud máte chuť si po večerech číst. Její elektronická verze v PDF je vám k dispozici. Obsahuje samozřejmě také výsledky dotazníku, kterého se někteří z vás účastnili.

Diplomní práce – dotazník

11-9-2008 Součástí mé diplomní práce je i výzkum. Pokud tedy máte pár minut času, vyplňte prosím dotazník (ukončeno). O výsledcích bádání budu posléze informovat v rámci tohoto blogu.

Fotobanka s jednoduchým UI – odkrývám první informace

25-8-2008 Poslední dva měsíce jsem se ponořil do projektu, jenž ze mě vysál téměř veškerou energii. Věřím, že je to na webu fotobanky Pixmac znát. Oficiálně spouštíme až 1. září. Řekl jsem si však, že je na čase roušku tajemství poodhalit už nyní 🙂 Těšit se můžete hlavně na jednoduché uživatelské rozhraní. Sice není ještě vše tak jak si to představuji, ale cíl je jasný: Neobtěžovat, bavit a fungovat! Doufám, že i vám padne Pixmac do oka na první pohled. Pokud ne, pusťte se do mě! ICQ, Skype, Jabber, Email i MSN jsou ready.

Motorky jsou hnus!

19-8-2008 Pokud by to někdo nevěděl, za svobodu se platí. Letošní léto pro mě poznamenaly zatím dvě smrtelné nehody na motorce. Nejprve spolužačku Marušku ze střední školy i s jejím otcem. A včera spolužáka Jirku ze základní školy, s nímž jsem poprvé viděl film Top Gun, v té době ještě na VHS. Ach jo, dávejte pozor.

Laserové gravírování, projekty a svatba

29-7-2008 Měl jsem možnost vidět při práci laserovou gravírovačku Proficut a musím říct, že s touhle věcí se dají dělat divy. Například pískované sklenice, nebo dřevěné tužky s vypáleným logem. Ale pojďme k předešlým projektům, které jsem zde na blogu ještě zapoměl zmínit. Zejména jde o dokončený grafický návrh Agro Technic a logo Merger Vision. Nyní se však věnuji na plno projektu nové světové fotobanky o které bych rád postupně prozrazoval něco více ze zákulisí uživatelského rozhraní. A jako třešnička nakonec, Kuba Vala se ženil ve svém modrém eRku 🙂

BMW 318iS Coupe 1995 na prodej

BMW 318iS Coupe 1995 na prodej

28-6-2008 Prodávám své BMW 318iS Coupe, takže pokud by jste o něj měli zájem, budu jen rád když se dostane do správných rukou 🙂 Případné dotazy zodpovím jakoukoli cestou.

Ikona programu Esmska a web Srdíčko

12-6-2008 Dnes byl oficiálně spouštěn web Sdružení Srdíčko na původní doméně. Šlo o víceméně experimentální počin, avšak tak to u projektů tohoto typu má být. Současně s tím byla dokončena ikona programu Esmska, což je česká Open Source aplikace na bázi Javy, jenž dokáže posílat SMS na české mobilní operátory zdarma, přímo z vašeho desktopu.

iPhone s 3G, GPS, SDK v ČR a za poloviční cenu

iPhone 3G

10-6-2008 Včera Steve Jobs představil se svými kolegy opravdovou novinku. Nejen, že je druhá generace iPhone nabitá téměř vším o čem kolovaly drby. Také má neuvěřitelnou cenu 199 USD, která při současném kurzu odpovídá 3200 CZK. Ihned po uvedení v rámci vývojářské akce WWDC 2008 byly stránky Apple paralizovány. Oficiální prodej začne v několika zemích, včetně například Finska :), od 11. července 2008. V dalších zemích, včetně České Republiky, kde jej bude prodávat Vodafone a T-mobile, o něco později.

Big Buck Bunny – nový open source film

30-5-2008 Dnes byl uvolněn nový otevřený filmeček Big Buck Bunny. Pochází z dílny komunity okolo programu Blender a je v pořadí druhým takto vytvořeným filmem, k němuž jsou k dispozici také zdrojová data. Prvním v pořadí byl Elephants Dream.

Spuštěný web Sluníčko

29-5-2008 Dnes byl spuštěn web mateřské školy Sluníčko. Ve fotogalerii jsou k vidění záběry z Holandska a překrásně středověké Belgie. Ostatně pokračují i práce na projektu pro Sdružení Srdíčko a tak nějak náhodou jsem se vrhnul do návrhu loga programu Esmska.

Jarní cestování

22-5-2008 Zatímco Microsoft se snaží dostat pod kůži Yahoo a do 7mi let zjistit, co vlastně dělat s Open Source, já se kochám studentským Maastrichtem a středověkými Bruggy. V Praze ani jinde však nelení, takže se můžete mrnout na nový web agentury DRAWetc. a Symblaze nebo na to co dokáží ve Francii, když neví co dělat nudou. Nudou rozhodně trpěl i autor Parodie reklamy na Citroen, ale kdo ví, jestli mu to projde. A jako bonbonék přikládám odkaz na web Ulteo, kde opět pánové z Francie, rozbíhají seamless Linux, běžící nativně na Windows (ukázkové obrazovky).

Nečekejte až se váš digitální svět ponoří do tmy!

12-5-2008 Filip Molčan a jeho firma Blue.Point spouští geniální webovou stránku: www.legalnisystem.cz která vám má poradit, jak se dostat ze spárů vyhrožujícího Microsoftu do světa otevřeného software. „Spuštěním těchto stránek chceme uživatele upozornit na fakt, že nákup MS Windows není jedinou možností řešení legalizace softwaru“, doplňuje autor webu – Michal Limberk. Každý může přejít na operační systém Linux. Ten je zdarma a legálně přístupný na internetu.

Raydesk v plné polní

2-5-2008 Od kolegy ze Stickfish jsem se dověděl, že je již plně v provozu microsite pro Raydesk. Musím jen pochvalně zabručet, protože to opravdu stojí za to. I kdybych o Raydesku nevěděl to co o něm vím, web by mě přesvědčil, se o toto ekologicky přínosné řešení firemního železa, zajímat.

JetSet Elite vypuštěn ze tmy

28-4-2008 Dnešním dnem byl spuštěn jeden z mých rozsáhlejších projektů – JetSet Elite. Jde o jednochlapovku od spodu až po střechu. Uvidíme, jak to pohne s návštěvností a zpětnou vazbou z Google. Mimo jiné, kdyby jste hledali cestu ze tmy Windows do světla Linuxu, mám dvě rady. Radek Pinc radí s wallpapery a já doporučují několik dní staré Ubuntu 8.04, které opět posouvá hranice běžně dostupného a použitelného Linuxu dále.

Novinky z dílny nikdo.org

26-4-2008 V poslední době, asi příchodem jara, se začínají oběvovat na scéně zajímavé zakázky. Než tedy vyčlením svůj čas nějakému novému projektu, pojďme si udělat menší rekapitulaci. Před chvílí jsem dotáhnul projekt MŠ Sluníčko, před dvěma dny jsme spustili s Ondrou web Club Mark Promo na ostro. Z návrhů je připraven Zulu Marketing a témeř dokončený je také JetSet Elite. Nakonec už jen několik bannerů: Audio3, Lyžárna a Bruslárna, Juniper a Web Profits.

Gartner: Svět Windows se hroutí

11-4-2008 Podle zpráv několika odborných magazínů společnost Gartner na konferenci v Las Vegas nedávno představila výsledky průzkumu stavu společnosti Microsoft a produktu MS Windows. Podle analytiků společnosti je situace neudržitelná. Microsoft by měl velmi rychle zasáhnout. Vinu nese dle dostupných informací několik faktorů: dvacet let problémů s ilegálním užíváním MS software, neschopnost pružně reagovat na trh a především nabubřelost samotných Windows. S příchodem Windows Vista množství kódu ještě narostlo a firma není schopná provést zásadní úpravy během rozumně krátké doby. To je také důvod, proč Windows Vista nepřinesly mnoho zásadních změn a systém je velice těžko prodejný. Gartner doporučuje vrátit vývoj o dvě generace zpět a začít znovu. Já doporučuji přejít na Linux. (Zdroj: Root)

Sociální sonda na vlastní pěst

9-4-2008 Nejen, že skupina ImprovEwerywhere začíná své akce dělat intenzivněji, nápaditěji a jistě i nákladněji, jako v případě nedávné akce Best Game Ever, kdy dětem z předměstí udělali z víkendové soutěže celostátní zápas. Ale jsou i lidé, kteří na to jdou z opačného konce. Podobně jako Jay / The Plug. Ten přivázal foťák na jedno použití k lavičce a nechal jej celý den žít svým životem (díky Jimmacovi).

Největší outdoor reklama a navíc na BMW

BMW ad Russia

1-4-2008 Patrně největší venkovní reklamou v Rusku je plocha v centru Moskvy. Když se setmí, rozsvítí se všechna auta v měřítku 1:1. Její celková plocha je 6 kilometrů čtverečních. Pro mě osobně je samozřejmě potěšující, že jde o inzerci na produkty BMW.

CSS galerie a weby o webech

28-3-2008 Nejen pro páteční odpočinek jsem připravil list zajímavých webů, které mají za cíl jediné. Srovnání těch nejzajímavějších. Zaměřuji se tedy konkrétně na kvalitní práci s CSS, orientaci na Flash u mě příliš nehledejte, to už pro mě nejsou ani tak weby, jako klasická multimédia. Tedy sledujte a bodujte!

Pomozte Tibetu

Beijing 2008

21-3-2008 O této problematice víte sami možná víc než já, ale to co jsem našel dnes mě přesvědčilo, že i malá aktivita může mít velký smysl. Grafici Michael Parisi a Rebecca Cadman na to šli po svém pomocí plakátu proti olympiádě v Číně. Současně, pokud vás toto téma zaujme, doporučuji navštívit stránky, kde se sepisuje petice čínskému přístupu. Nedokážu posoudit, jestli taková akce může něco změnit, ale rozhodně věřím síle médií. Za posledních 48 hodin ji podepsalo téměř půl milionu lidí, až jich bude milion, jde to na hlavní čínský stůl. To co uděláte vy, je čistě na vás.

Páteční chvilka poezie

14-3-2008 Včera proběhl v Roxy příjemný koncert skupin BULLERBYNE a MIDI LIDI. Dnes vyšel nový Skype 2.0 pro Linux, dokonce i s videem pro přesvědčivější zachycení vaší nálady, přestože mediované internetem 🙂 A v dalších středečích setkáních na AVU, budu patrně oběvovat nové a nové nekonvenční přístupy k umění. Jo, a úplně bych zapoměl! Hraju si teď s novým iPodem Touch a musím jen pochvalně brumlat. Opravdu.

Webdesign City a nová tvorba

8-3-2008 Dnes jsem se zaregistroval na portálu Webdesign City, který sdružuje kreativní autory webových stránek a zprostředkovává vzájemné hodnocení velice přehlednou a jednoduchou formou. Mimo to jsem včera dokončil návrh pro MŠ Sluníčko a postoupil dále s realizací webu JetSet Elite, zejména se sekcí Cap Cana. No a mezitím, jsem si jako zákusek, dal návrhy logotypu pro World Of Beer USA.

Páteční webdesignový nášup

22-2-2008 Nedávno jsem přihlásil do souteže Interzen několik hotových webů, všechny prošly vstupním kolem, tak uvidíme co bude dále. Ze zákulisí vím, že návrh pro Dape je již téměř spuštěn. V kuchyni intenzivně dopékám tři weby. Prvním je americká cestovka JetSet Elite, dalším je dokončování webu neziskovky Sdružení Srdíčko a nakonec pracujeme v týmu na webu pro jednu promo agenturu. Navíc se mi po stole prohnalo několik projektů mimo webdesign. A nakonec, zajímavá informace pro tvůrce webů byla dnes uvedena na iDnes.

Pecha Kucha Night Prague: Round 3

19-2-2008 Lístky na tuto akci zmizely za 5 minut. Opět. Fotografie z neobyčejné designérské chuťovky najdete na designeast.eu a obecné informace buďto na národním webu nebo na tom mezinárodním. Jde o geniální nápad jak namixovat designéry designérum. Koncentrovaně, za použití designéry koncentrovaného prostoru.

DVDstopper – mějte svá DVD vyrovnaná v řadě

DVDstopper - mějte svá DVD vyrovnaná v řadě

17-2-2008 Řešíte často problém s vyrovnáním DVD v polici? Já už jsem s tím přestal 🙂 Svá DVD také můžete jednoduchým trikem zajistit tak aby stála přesně v řadě. Tuto řadu už nenaruší návštěva ani aktivní domácí mazlíček. Řešení jsem nazval DVDstopper.

Ptáte se a Nikdo (ne)odpovídá

14-2-2008 Protože se množí odkazy v Google, vyhledané na slovo nikdo. Nemůžu se k tomu nevyjádřit. Tedy, například na otázku Klaus? Švejnar? Nebo nikdo? mám opravdu jasnou odpověď, čekám už jen na limuzínu před domem. V otázce článku Při volbě došlo k chybě. Nikdo to však nenapadl nemám co dodat. Kdo tam má celý den sedět? Ono to totiž není jednoduché, třeba ve stati Dnes se možná rozhoduje o radaru a nikdo o tom neví, je zřejmé, že mi o tom neřekli záměrně. A co hůř, nakonec mě na hrad ani nepustili a tak jsem to evidentně zkusil alespoň v otevřeném dopise Otázky, které Klausovi ani Švejarovi nikdo nepoložil. Zato v Keni se mi podařilo své informace dobře utajit, viz. Nikdo neví, kdo vyhrál volby v Keni. A omlouvám se milé slečně za tohle Faux Pas Miss Hadašová: Moje nová prsa? Nikdo si jich nevšiml!, ale opravdu nebyly vidět. Stejně tak se omlouvám, že jsem odolal nátlaku popisovaném v novinovém článku Máma Britney a Jamie Lynn: Proč nikdo nechce moji knihu?. Do příště se prostě polepším.

Freelance Office

13-2-2008 Pracujete na volné noze a máte to kousek do Prahy? Pojďte přijít na to, jak vytvořit fungující komunitu v reálném světě! Diskutujeme o tom na designchat.cz a společně hledáme ideální cestu. Přidejte se. Vyjádřete svůj postoj nebo zkušenost.

Pohodlně se usaďte

12-2-2008 Dnešní svět není ani jednoduchý ani klidný. Toho jsou si plně vědomi tvůrci reklam jako Sony – Bouncy balls nebo Nike Air. Dnes mám pro vás novou dávku jemné melancholie a vnitřního klidu. Pokud právě nevíte kam skočit, mrkněte na reklamní spot Air France – Pool nebo webovku Westin Hotels and Resorts. Pokud chcete, ale opravdu něco unikátního, udělejte si chvilku na web IKEA s názvem: “You need a quiet space” (Potřebujete klidné místo). Možná, že když na sebe tuto produkci necháte chvilku působit, svět bude lepší.

Nový design pro Sdružení Srdíčko

28-1-2008 Tošku toho “hihihi” a taky “fíí”. Ne, nebojte se, není to senilita, možná jen infantilita. Chtěl jsem trošku zaexperimentovat a v textu navodit atomosféru projektu, který nyní připravuji ve volných chvílích. Chtěl jsem vás tak vhodně naladit. Publikoval jsem před chvílí web pro neziskové Sdružení Srdíčko. A jsem sám zvědav jak jej přijme klient i publikum.

VŠUP ukazuje semestrální práce; KDE je pro Mac i Windows; jak na vizitku v Inkscape

24-1-2008 Pokud jste z Prahy, doporučuji aby jste se mrkli na VŠUP, kde právě probíhá prezentace prací za minulý semestr nazvaná ARTSEMESTR. KDE okenní prostředí a s ním spojené aplikace bude nyní možné snadno spouštět i pod Windows nebo Apple Mac OS X. No není to krása? A nakonec, vychází článek, navádějící vás, jak stvořit v programu Inkscape vlastní vizitku.

Open Source bere dech: Microsoft, ICQ a Jabber, Sun Microsystems a MySQL

19-1-2008 Kdo byt to byl před lety odhadl? Minulý týden byl pro mě jasným signálem toho, že Open Source nejen, že má své místo na světě, ale upevňje své pozice na denní bázi. Nejen, že denně narážím na informace, kdy po celém světě nasazení Linuxu i na desktopu stoupá (Naposledy v ruských školách), ale dějí se i velké věci, tam kde by jste to možná nečekali. Microsoft zachraňuje svůj neúspěšný formát Office Open XML, open-source konvertorem OOXML. Sun Microsystems, jenž si dávno uvědomuje sílu Open Source, kupuje nejrozšířenější databázi MySQL. A pak také uskupení AOL se svým tahounem ICQ testuje propojení s Jabber/XMPP protokolem, což je otevřená alternativa, kterou vaužívá například Google Talk. A nakonec? V našich luzích a hájích se pomalu rozjíždí úctyhodné diskuzní fórum “Grafika a svobodný software”.

RSS konečně i na nikdo.org

16-1-2008 Tohle je malý krok pro mě, ale velký pro vás. Můžete číst konečně nesmysly z nikdo.org i bez toho aby jste tahali prohlížeč na stránky.

Steve Jobs prezentuje další keynote, já nové weby

15-1-2008 Steve Jobs ze společnosti Apple právě přechází své oblíbené pódium a prezentuje novinky. Já jsem, za posledního dva a půl měsíce, také nespal. Intenzivně jsem se usazoval v roli webdesignera. Pokud máte zájem vidět co se podařilo, představím vám ukázky. První je kompletní redesign webu geodetů WR instruments jenž bude spuštěn každým dnem. Dále jsem realizoval tři grafické návrhy webů Espresso at Home, Dape a Euro Kodex. No a pak i spousty bannerů a nějaká ta PF (například pro Grant Help). V referencích nově najdete tiskovou sazbu pro Home Credit International, nebo reprezentativní vzorek logotypů z mého pera. Pro ty, které jsem ještě nezahltil tu mám teoretizování nad příbuzností a jako třešničku na dortu ukázku nového loga Lyžárna.

Café X – vizuální podoba nové late night show

31-12-2007 Andy navrhoval novou podobu pořadu na ČT. Letos však ještě nemohl nic ze zákulisí prozradit, takže náš rozhovor pojal trošku jinak, silvestrovsky.

Díky vám jsem letos příjemně překvapil!

Kdo vás příjemně překvapil

27-12-2007 V dnešní MF Dnes na straně A2 jsem se dověděl, že na mě myslíte a nebojíte se to dát veřejně najevo! Díky tomu se mi podařilo předběhnout politické špičky. Děkuji za veškerou přízeň a i vám přeji aby jste měli v novém roce spoustu podobných úspěchů.

Vánoce a láska to jde k sobě!

24-12-2007 Pokud jste ještě náhodou neviděli nejpřeslazenější z romantických komedií, tak Lásku nebeskou určitě zkoukněte! Nejlepší postavou je Billy Mack a jeho vánoční video, jehož zvuk nechyběl letos o vánocích na žádném rohu!

Nový logotyp pro Ministerstvo kultury: Politici stále nemají soudnost

18-12-2007 Na Design Portálu vyšel článek, který jasně ukazuje na politické tlaky napříč lidskou soudností. Ostatně doporučuji si jej přečíst.

Paperstand – papírový stojan na notebook

Paperstand - papírový stojan na notebook

16-12-2007 Dovolil bych si uvést švestičky z vlastní zahrádky. Paperstand je jednoduché řešení jak z vašeho notebooku udělat ergonomické stolní PC. Zdarma.

2CARS je realitou

7-12-2007 Původní myšlenky na propojení dvou významných automobilových značek (BMW a Mercedes), které mě a kamaráda Rudu vedly k založení webu 2CARS. Dnes to však vypadá, že toto spojení bude existovat i v reálném světě těchto automobilek.

Andy je machr!

5-12-2007 Spolužák Andy se objevil jako zákulisní tvůrce atmosféry připravovaného pořadu Café X na ČT1. Gratulace jako hrom!

Alzasoft je plagiátor?

5-12-2007 Nejenže firma Alzasoft kopíruje design! Oni se ještě vesele povyšují. Mají určitě vyšperkovaný nákupní systém a jsou největší v Praze. Ale takto se rozhodně neprezentují tak jak bych si představoval.

Křišťálová lupa

24-11-2007 Křišťálová lupa se letos povedla. Na pátém místě se umístil Leoš Literák. Ale co mě opravdu pobavilo, je komixový strip jednoho z vítězů v jiné sekci jménem Zlepšovák.

Pražská doprava se dotkla budoucnosti

23-11-2007 Cena služeb sice stoupá k hranici, kde je již výhodnější sednout do auta, ale koupit si lístek na MHD pomocí SMS, to je opravdu něco!

Konference nezávislých profesionálů

22-11-2007 Na portálu pro nezávislé profesionály navolnenoze.cz vyšla reportáž z první konference jenž se konala v moravských Valticích. Děkuji Robovi, že jsem měl možnost zde přednášet i ostatním za pozornost.

Pro-Street Romania na designeast.eu!

21-11-2007 Na webu designeast.eu vyšel můj článek o uchvatném webu Pro-Street Romania.

Chceš bejt vopravdickej rebel? Používej Ubuntu!

19-11-2007 Děkuju osobě jménem Windfinder. Pokud nechcete podlehnout objektivitěmarketingových materiálů Microsoftu, začtěte se do článku: “Chceš bejt vopravdickej rebel? Používej Ubuntu!“. Je v něm totiž krásně vidět autorovo pochopení dnešního uvažování mládeže a krásné zužitkování této schopnosti.

Když se chce tak to jde

16-11-2007 Jedna věc je mít doma vybavení za statisíce, vozit si zadek v autě za miliony a nadávat na stát. Druhá cesta, kterou oceňuji více je z ničeho vymačkat maximum. Vzpomínáte si na ty objevy, když jste začínali, na ten mráz po zádech po první povedené práci? Že to časem vyprchá? Mrkněte na úspěšný viral od kluků z Rumunska: Pro Street Romania.

První článek na Design Portálu

9-11-2007 Na serveru designportal.cz mi vyšel článek nakusující velké téma použitelnosti. Věřím, že se tomuto tématu budu věnovat dále a podrobněji. Tento článek by měl pomoci začátečníkovi vysvětlit samotný pojem Použitelnost (anglicky: Usability). A když už jsme u těch článků, před časem jsem publikoval článek na abclinuxu.cz o tvorbě přechodů v Inkscape.

Změny v okolí

15-10-2007 Rozhodl jsem se shrnout něco přes dva roky vydávání Intro fotografie na svém webu, která vždycky tak nějak shrnovala dobu a náladu ve které jsem se nacházel hned na první stránce webu. Prohlédněte si celou galerii. Projekt Gnome má nové a rozhodně použitelnější webovky. Ubuntu 7.10 se za 3 dny vyloupne z ulity. Věřte, že se máte na co těšit! Věruška má nový přírůstek v čerstvě založené rodině už i na webu, mám z ní radost.

Globální oteplování

29-8-2007 Robert Vlach, nezávislý specialista na volné noze připravil zajímavou webovku o spletitosti problému globálního oteplování. Pro mě je to jen politicky zneužité téma, ale možná je to i jinak 🙂 
Více zde: oteplovani.cz

Lamborghini Invalida

Invalida v Lamborghini Murcielago

24-8-2007 Dnes se ke mě dostala po ICQ zajímavá fotka. Chudák invalida, který musí jezdit v takovém vozidle.

Martin Matějů se činí

20-8-2007 Cituji server Lupa: “Ta zpráva uprostřed poněkud rozbouřeného internetového léta trochu zapadla. Přitom změna majitele serveru AlbumFotek.cz a plány nového vlastníka rozhodně nejsou bez zajímavosti.” 
Více zde: lupa.cz/clanky/photoworx-zkompletoval-fotografie

Blender Conference

Blender Conference 2007

20-8-2007 Nyní se můžete registrovat na šestou Blender Conference 2007, která se koná nově v budově De Zwijger v Amsterdamu o víkendu 12.-14. října. 
Více zde: blender.org

DVD přílohy v časopisech, novinách

15-8-2007 Kalendář vycházejících filmů u novin a časopisů, to jsem hledal dlouho 🙂 
Více na Kalendář vydání DVD

Fotografie z výletu do Alp

8-8-2007 Pokud by vám nestačili fotografie z galerie, najdete níže pohledy dalších autorů. 
Náhledy fotografií: foto.net.cz

Výstava: ANDY WARHOL – Disaster Relics

6-8-2007 Pokud Vás zaujal Andy Warhol, určitě nevynechejte probíhající výstavu v pražském muzeu na Kampě. Jedná se o výběr děl s tématikou smrti. Na výstavu se osobně chystám zajít co nejdříve. O Warholovi jsem před několika měsíci napsal článek Znak Andyho Warhola
Muzeum Kampa: museumkampa.cz/new/cz/vystavy.php?r=5 
Tiskové oznámení (DOC): hledej-ubytovani.cz/soubory/o0000001388.doc

Sugar: nenápadně důležitá revoluce v GUI

30-7-2007 Pokud sledujete projekt 100 dolarového notebooku OLPC, tak určitě tušíte o co jde. Pokud ne, doporučuji Vám přečíst si odkazovaný článek. 
Celý článek: root.cz/clanky/sugar-nenapadne-dulezita-revoluce-v-gui

Otevřené standardy = otevřené dveře

18-7-2007, zdroj: abclinuxu.cz Web openstandards.eu spustil petici za zachování stávající podoby evropských směrnic, prosazujících užívání otevřených standardů. Důvodem celé iniciativy je totiž akce společnosti Gartner, která vždy tak nějak byla proti otevřenosti Linuxu a souvisejících aktivit. Ta nyní prý připravila dokumenty, které by měly stávající otevřené standardy podkopávat. Zapojte se také! 
Web projektu: openstandards.eu

Mým politikům

26-6-2007 Peťa Skala, svého času nejlepší designér společnosti Clark NetProject. Jako student VUT Brno se jistě posouvá mnohem dál. Ve vnímání i produkci. Jeho další projekt směřuje na palčivé téma. Reaguje po svém na politickou scénu. Obzvláště v sekci Vox Populi je na co se dívat! 
Web projektu: mympolitikum.cz

Koncert skupiny Genesis v Praze

Panorama

21-6-2007 Včerejší večer bylo jedno údolí Prahy protkunté esencí pana Collinse a skupiny Genesis. Potěšil mě pocit, že s těmito pány trávím místo a čas, tedy všechny čtyři prostory 🙂

Celý víkend na volné noze

8-6-2007 Tohoto víkendu jsem se sice neúčastnil, ale určitě jsem měl 🙂 
Stránka projektu: navolnenoze.cz/zpravy/setkani-nezavislych-profesionalu-2007

BOINC – zachraňte svět!

7-6-2007 Trošku idealisticky bych vás chtěl všechny požádat o přispění světu tím, že váš počítač necháte ve volném čase počítat věci jako, rozklíčování sklatby DNA, což ve finále může ohromě pomoci nalézt léky nebo řešení pro různé nemoci. A nebo také ne 🙂 Osobně participuji v projektu World Community Grid už od dob na Windows a jsem rád, že jsem našel alternativu i pro Linux. Boinc jako program je k dispozici pro Windows, Mac OS X a Linux. 
Stránka projektu: boinc.berkeley.edu 
Propagační video: YouTube

Pavel Gardavský v Číně

4-6-2007 Potěšením pro mě bylo, když jsem se dnes začetl do blogu pana majitele Aionu. Navštívil nekonečnou Čínu. Prozatím je materiál bez fotografického doprovodu. Ten se ale prý chystá 🙂 
Více na: gardavsky.blog.respekt.cz 
Fotografie na: pavelg.net

Resuscitace nikdo.org

30-5-2007 Po několika menších či větších nedostupnostech webu nikdo.org jsem opět plně online! Omlouvám se tímto za nedostupnost a jako odměnu nabízím slušnou sadu odkazů na novinky, které se v průběhu května vyskytly.

Na ITBIZ vychází pořádný komix!

7-5-2007 Jsem rád, že provozujeme portál na kterém vzniká komix! Informační Trik, jak jej nazval kolega, je myslím dost výstižný, takže vás už nebudu zdržovat nesmysly, mrkněte se sami! 
Více na: itbiz.cz/rubrika/komiks

Cesta z Ubuntu 6.10 na Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

24-4-2007 Pokud sledujete vývoj Ubuntu Linuxu, tak jako já, už několik dní běžíte na nové verzi. Tedy pokud patříte mezi vyvolené, kterým automatický update neznepříjemnil den násilnou reinstalací. Co však jedním dechem přiznávám: Stálo to za to! V kombinaci s berličkou CrossOver Office se stále více vzdaluji sytému Windows a užívám si efektů Berylu, komfortu OpenOffice 2.2 nebo jiných drobností kouzlících úsměv. A konečně, na stejném hardware pozoruji zrychlení celého systému 🙂 
Více na: ubuntu.cz

Aprýl na Ábíčku

Aprýlové Ábíčko

1-4-2007 Podruhé se mrkněte na ábíčko, tedy pokud stihnete to dnešní, aprýlové abclinuxu.cz, které je celé v růžové.

Přechod z CorelDraw! na Inkscape

14-3-2007 Dnes mi vyšel článek na abclinuxu.cz o tom jak snadné je přejít z CorelDraw! na vektorový editor Inkscape, pokud vás láká open source.

Zdenda na horách a Fípa na jihu Evropy

1-3-2007 Bývalý kolega a zdatný programátor Zdenda, opanoval na chvilku slovenské pohoří Vysoké Tatry. Současně se Filipovi Molčanovi, našemu redaktorovi na ITBIZ podařilo vyselektovat několik stovek fotografií z návštevy Španělska, Portugalska a Maroka.

Nový Blender 2.43 a redesignovaný web

22-2-2007 Dnes jsem při návštěvě webu Blenderu měl opravdu dobrý pocit. Nejen, že vyšla dlouho očekávaná nová verze aplikace na tvorbu 3D, ale zejména byl přepracován web produktu a to jak to dopadlo hodnotím velice, ale opravdu velice kladně! Pokud takto budou vypadat a fungovat po stránce použitelnosti všechny weby, budu nadšený. Open Source zdá se nabírá na síle a významu, díky hoši!

Moje fotky na netu

23-1-2007 Náhodou jsem narazil na dvě fotky, za které jsem zodpovědný. Jsem rád, že komunita okolo sxc.hu nabírá na významu. Jedna fotka je ve Wikipedii. Druhá pak v českých vodách.

Internet Effectiveness Awards 2006

19-12-2006 Měl jsem tu čest účastnit se udílení cen za nejlepší inovace v oblasti českého internetu za rok 2006. S přehledem zde kralovala společnost Symbio Digital, která rozhodně nebere svoji vlastní propagaci a stejně tak své projekty na lehkou váhu. Zaleskly se zde však i společnosti, jako První Multimediální nebo FG Forrest.

Eastern Europe Design: designeast.eu

6-12-2006 Nejlepší, nejúžasnější a v budoucnu rozhodně nejvyhledávanější portál o evropském a ještě více východoevropském designu najdete konečně na webu. Nestojí za ním nikdo jiný než Martin Žampach, autor známý zejména svojí zelenou sedačkou, tedy spýše sedacím systémem (kterou stále nemám doma).
Desig the east at: designeast.eu

BORAT

26-11-2006 Pokud oceňujete víření stojaté vody, určitě zajděte na film Borat, který naní panuje kinům. Ne, že by to byl kdoví jaký umělecký skvost v historickém slova smyslu, rozhodně vám ale ozvláštní nejméně den. Přiznám se, že na mě maximálně zapůsobila prozatím pouze webová stránka filmu. Z pohledu webdesignera je to opravdu libůstka, stejně jako odkaz na fotoalbum.kz nebo web kazinform. Přestože jsem film jesště neviděl, natrénoval jsem si zodpovědně typ humoru u filmu Ali G In Da House.

Prodigy

5-11-2006 Před týdnem se odehrál koncert s dávkou melancholie. Elektronická klasika z Anglie navštívila Prahu a určitě to byl po dlouhé době úchvatný okamžik. Lidé dneska však jdou už jinou cestou. O čemž svědčí mimo jiné i cena vstupu, která se dostala na úroveň lepšího koncertu místní kapely.

Strnadovi

3-10-2006 Jojo, už se nám to krátí. Strnadovi jsou nyní manželé. Je to pohoda, co?

Motto

Za volantem: řidič ví co dělá, pilot si myslí, že ví. 2-10-2006

Nebuďme pořád jen pozitivní!

27-9-2006 Středověk 2004 je starší článek v Reflexu. Tuším, že pokud uvažujete o tom jak postavit firemní strategii, jak třeba vybudovat slušnou rodinu, postavit dům, nebo jak prostě zvládnout vysokou školu, mohl by vás zajímat také názor “protistrany”.

Nike Air Max – Defy

19-9-2006 Od doby kdy světlo světa spatřila reklama na Sony Bravia jsem nezažil to co se spotem na Nike Air. Poprvé jsem spot viděl v kině, stálo to za to.

Old Town Square Photo

4-9-2006 Opět bylo celkem příjemě použito jedno mé foto Prahy. Konkrétně Staroměstské náměstí. A to přímo na serveru About.com.

Márti ve španělích

3-8-2006 Aby jste měli opět něco na koukání, posílám link na pobytové lokality od Martina, autora zelené sedačky o které píšu někde v historii blogu.
Více na: 34design.com/PHOTOS/SPAIN

Blender 2.42

Blender

26-7-2006 Nějaký ten pátek jsem opět zaspal vývoj Blenderu, jehož jsou na světě už dvě nové generace končící číslem 2.42. Po instalaci, si i amatér jako já, všimne, že se pánové opět pohli o skok dále a to zejména v game enginu, v editoru sekvencí a materiálů. Současně také příjemně zkošatěl web věnovaný otevřenému filmu Elephants Dream aka Orange project, který vám doporučuji.
Více na: blender.org a orange.blender.org

Motto

Filmy se budou kupovat, hudba stahovat. 26-7-2006

Nový web Mercedes Classic

20-7-2006 Náhodou jsem po delší době zabrousil na stránky Mercedes Classic Cars. A musím sklonit pokolnu. Web jaký běží nyní, je opravdovou reprezentací značky Mercedes. Gratuluji pánové!
Více na: mercedes-classic.cz

Jedna Makarská riviera

14-7-2006 Miky navštívila Chorvatsko.Příjemná letní atmosféra z fotek jen čiší…
Více na: qhodnoceni.cz/mikyyys

Expedice Norsko-Finsko 06

10-7-2006 Soňa a Lukáš, spolužáci ze střední školy se tentokrát vyznamenali. Expedice po zemích, které mám už nějaký ten pátek v hledáčku buzoly mi udělala opravdovou radost. Doporučuji vám vyčlenit si na fotogalerii nějakou tu hodinku 🙂
Více na: fisla2.com

Marek Denko

23-6-2006 Pokud jste si mysleli, že 3D modeling má své hranice. Tak na webu pana Denka (narozeného v Československu) budete ujištěni, že je to úplně opačně: Realita je vážně ohrožena.
Více na: denko.maxarea.com

Jedno malinké komerční sdělení: AbcHosting

20-6-2006 Snížil jsem se k tomuto ryze komerčnímu kroku z čiré radosti nad tím jakým způsobem se daří naší službě AbcHosting, což je provoz serveru dedikovaného pouze pro jednoho klienta (například Vás). Ceny se nám podařilo udržet nízko, časové reakce (přípravy serveru, technických zásahů) jsou také svižné.
ps: Budou tam teď skladem 4 funglnové Suny X2100
Více na: abclinuxu.cz/hosting

Poslechněte si fotky

14-6-2006 Mrkněte na galerii Karolínky Némethové alias Lina Nemy. Stojí to za to uvolnění. Obzvlášť když se necháte její atmosférou přímo unášet!
Více na: linanemy.com

Elephants Dream je venku!

25-5-2006 Už pár dní najdete na webu ke stažení první OpenSource film na světě. Jde o kus vytvořený programem Blender3D a je opravdu na co se koukat. Samotná tvorba fimlu motivovala autory programu k výrazným vylepšením v oblasti animačních schopností.
Ostatně více na: elephantsdream.org + české titulky

Tak trošku černé vize

26-4-2006 On když si to člověk tak v hlavě shrne, něco na tom asi bude. Taky si nestahujete pozadí do mobilu za 50,- jako já?
Více na: marigold.cz

Nagano Telehouse se upeklo!

14-4-2006 Včerejší noc byla v pravdě peklem. Telehouse v Naganu, kde leží i nikdo.org se topilo včera večer v 50ti stupňových vedrech. Probdělá noc tak na sebe nedala dlouho čekat.
Více na: hostovinky.cz

Sofa Community

Sofa Community

4-4-2006 Tak trošku hledám někoho, kdo by dokázal realizovat tenhle geniální návrh spolužáka ze Zlínské školy. Myslím, že jde o hodně vypilovaný návrh, ale chtělo by to zdatného řemeslníka nebo firmičku se zkušenostma.
Více na: 34design.com

V Sun Microsystems se šeptá o Stickfish

3-4-2006 Tak tohle se často nevidí. V Sunu se šeptá o produktu firmičky Stickfish.

Zager se přestěhoval na nikdo.org

29-3-2006 Přiznám jse, že jsem se k této změně odhodlával dlouho. Doménu už mám nějaký měsíc registrovanou a původní záměr s ní jsem měl úplně jiný. Ale nakonec času není tolik, abych se svým alternativním výmyslům mohl věnovat a tak si je ponechám někde v archivu a doménu budu používat jako svůj domovský web.

Logo Ministerstva kultury

27-3-2006 Pro ty co mají rádi vizuální potěšení tu mám práci spolužáka z vysoké školy ve Zlíně: logo Ministerstva kultury.

Motto

Mnoho změn plodí mnoho nových poznatků. A ty pak vyplodí v dospívání. 26-3-2006

Sony Bravia – reklamní spot

Sony Bravia TV Ad

23-3-2006 Pokud jste v českých televizích zahlédli reklamu na Sony Bravia a byli jste unešeni její atmosférou jako já, doporučuji mrknout na nezkrácenou verzi přímo na stránkách věnovaných tomuto spotu. Navíc zde najdete i spoustu dalších informací.

Gimp Shop a Microsoft iPod

21-3-2006 Jednou ze slibných alternativ Photoshopu může být také Gimp Shop, ovšem, když jsem jej testoval před rokem, byl to víc Gimp než Shop 😉 Pro zpříjemnění nálady mrkněte na Microsoft iPod.

Oskaři jsou venku!

6-3-2006 Vítězným snímkem je Crash, mě osobně pak udělal radost Philip Seymour Hoffman vítězící ve filmu Capote. Takže teď se musím vrhnout do kin, ani jeden z oceněných jsem ještě neviděl.
Více na ČSFD

Hefty lamerů

5-3-2006 Když admin spravuje server, není podmínkou, že je to nuda: lamer.cz.

Apple? Apple!

2-3-2006 Tak to ne! Sotva člověk našetří na Mac mini, tak se Steve Jobs rozhodne přidat do něj další dva USB porty, vstup pro mikrofon a nacpat ho ještě Inteláckým Core Duo. Haló, haló, kdo koupí Mac mini na G4?

Vychytávky na vlastním těle

1-3-2006 Tak tohle jste určitě ještě neviděli. Pokud vám chybí sebevědomí, doporučuji projít si sekci Produkty na webu Human Upgrades a rázem najdete nový smysl, života. Po pravdě? Zlatá klasika…

Audio Book

Apple iPod nano

24-2-2006 Na iPodu jsem našel nastavení rychlosti Audiobook, a tak jsem se dostal až na databáze těchto nahrávek knih. A protože je vše v angličtině, tak by mě zajímalo, jestli to nemá potenciál i tady u nás. V každém případě to budu sledovat.

del.icio.us

18-2-2006 Osobně jsem spíše konzervativní, když oběvím nový web či službu, aledel.icio.us je dle mého názoru jeden z těch nástrojů, které vám usnadní život. Pokud používáte růzé pracovní stanice a různé prohlížeče, ale přesto chcete mít své odkazy na jednom místě, vrhněte se na Gmail v záložkách.

Páteční rozloučení

17-2-2006 Po dlouhé době mám pocit, že se na Linuxovém desktopu něco hne. Rád bych abyXGL bylo standardem v co nejkratší době, protože to co jsem viděl v ukázkovém videu opravdu stálo za to!

Úterní potěšení

14-2-2006 Proč se snažit být nejlepší když můžete být Nejhorší.cz!

Pondělní potěšení

13-2-2006 Opět jsem byl informován o užití mé fotky na jednom francouským webíku.

Bojujte proti IE 😉

3-2-2006 Tak při pátku surfuju po různých oblíbených místech a najdu jednu nepříjemnou novinku. IE7 je na světě. A po diskuzi s Jirkou ještě nemůžu vynechat jednu stránku, která útok na IE bere opravdu vážně, tedy konkrétně ikony proti IE jsou naprosto sladké 🙂 A pokud by to snad pro někoho bylo málo, je tu česká iniciativa. Ale fuj, měli by jsme být přece objektivní, takže dejte Microsoftu své peníze! Nebo prostě zastavte Firefox!

Šílená architektura

Šílená architektura

1-2-2006 Hned takhle zkraje února, bych Vám zprostředkovat geniální nápad, který ke mě dnes dokroužil internetem od Vlka. Myslím, že to opravdu pro dnešek stojí za to. Kromě toho jsem již zaregistroval svoji verzi Pixelu a urputně bojuju s několika bugy co v něm potkáte na každém krkoku. Ale pokud se nám nebo přímo mě podaří autora ukecat na OpenSource, myslím, že tu máme vážného konkurenta pro Gimp i Photoshop. Takže držte palce.

Pixel – náhrada Photoshopu za 32 dolarů

27-1-2006 Tak tohle je pro mě osobně skutečná softwarová perlička, na kterou jsem nějaký ten pátek čekal. Pokud pracujete denně s grafikou a Gimp pro vás představuje nějakým způsobem problém v ovládání, je tu Pixel. Program, jehož autorem je slovák žijící v Koree.
Více na kanzelsberger.com

Vítejte v novém roce s IE Tab

3-1-2006 Všem, kteří se občas mrknou na tyto stránky přeji poklidný rok 2006 a rovnou se vrhám na doporučení IE Tab, jakož dobrého udělátka pro uživatele Ffox nebo přechoduchtivé uživatele IE, které ještě nepřesvědčili všechny ty ostatní argumenty FFoxu.

Mig 21 v pražské Lucerně

Mig 21 - Lucerna Music Bar 2005

15-12-2005 Včera se v Pražské Lucerně konal koncert smíchovské skupiny Mig 21. A přestože se z minulého roku přesunul do menšího Lucerna Music Baru tak ho musím hodnotit velice kladně! Improvizace byla místy až překvapivě dobrá, rozdávali se dárečky, jako je činel kapely, prskavky, hlávka salátu nebo papírové kapesníčky. Škoda snad, že po koncertě se začlou už jen uklízet, což podle mě odradilo i ty poslední návštěvníky koncertu.

2D animace v Synfig

12-12-2005 Na synfig.com najdete nově uvolněný opensource software. Tedy program pro klasickou 2D animaci na jakou jsme byli zvyklý dříve například u Disneyho nebo Jen počkej zajíci. Myslím, že program stojí za zkoušku i pro produkci např. bannerů, ale čas je neúprosný, takže si jej osobně asi v brzské době nenastuduji.

Maličkost, ale příjemná

1-12-2005 Na scenography.co.uk uvedli chlapáci moji fotku. A to díky sxc.hu, které si začínám víc a víc oblibovat 🙂

Ale fofrem

22-11-2005 Pánové ve Finsku parodují už nějakým rokem Star Trek a já jsem se o tom dověděl až nyní. Vyšla taky nejnovější verze Inkscape, což mě přimělo dát ji konečně do odkazů. Taky jsou na webu fotky z konference Blenderu v Praze, kde jsem díky srazu dF klubu nebyl. No a to, že Microsoft si vysvětluje Open Document po svém, je už jen taková třešnička na dortu.

Johnboy v PRAGUEMATICS

22-11-2005 Kolega Johnboy spouští nový, sic komerční, ale přesto zajímavý projekt. Řekl bych:„Ani firma ani freelancer“, ale možná, že to je právě to co klienti hledají, tedy flexibilní, levné a komplexní 😉
Více na praguematics.com

dF klub – výroční setkání

18-11-2005 Ve fóru na dF Klubu najdete spoustu postřehů z víkendové akce. Pokud vás však lákají jen fotky a atmosféra vizuální, klikejte na fotky Ondry, fotky Mildy nebo fotky Filipa.

Windows pod otevřenou licencí

3-11-2005 Mrkněte na web React OS kde najdete vysvětlení. Jde o Windows interface spouštějící Windows aplikace, ale Microsoft za tím nestojí 😉

Vietcong 2

3-11-2005 Prvního listopadu vyšla počítačová hra Vietcong 2 a tak ten kdo ví jaký chovám vztah k první sérii této 1st person střílečky může velice snadno předpokládat s jakou reakční dobou se teď bude u mé práce potýkat 😉

Zlodějina!

Alert

31-10-2005 Tak a teď jedna nemilá. Bráchovi ukradli auto se zvukařskou technikou za pár stovek tisíc, komu se podaří nám pomoci najít pachatele, bude bratr nejen vděčný, ale rozhodně vydá i odměnu.
Více na www.silentsound.cz

Invex 2005

Invex 2005

29-10-2005 Mám za sebou Invex, tedy největší IT akci v České Republice, která pomalu a jistě strácí na atraktivitě tím jak ji získává internet. Proto jste návštěvou mohli zejména ukojit své choutky v oblasti konzumní elektroniky a přidružených žánrů. Jako vystavovatel jsem si vyzkoušel, že to není žádný med po stránce organizace ani po stránce finanční. ale zkušenost to byla obrovská, to bezpochyby.
Více na: www.stickfish.cz

Telegraficky

19-10-2005 Vyšlo dlouho očekávané OpenOffice 2.0 i v české verzi. Článek o Blender konferenci je již hotov a čeká na jazykovou korekturu, měl by vyjít na AbcLinuxu.cz a Blender3d.cz snad zítra. Pro vás je zde už nyní.

Blender Konference Amsterdam 2005

16-10-2005 Na webu Blenderu najdete program konference a mimo jiné i online video až do neděle. Na této konferenci se právě ocitám. Později doufám napíšu článek o celkovém průběhu.

Co dělat, aby byl člověk šťastný?

6-10-2005 Britské listy volně překládají zajímavý článek převzatý z anglického originálu v Times, formulující vazby nejen mezi lidským štěstím a depresí. Pro mě to je hodně zajímavé čtení a vysvětluje spoustu mých vlastních doměnek.

Murphy

Kdykoliv na svém autě v Praze opravíte poslední škrábanec, promáčklý nárazník, utrženou značku, oběví se do druhého dne nový problém. Pokud nic neopravujete nové problémy se neoběvují. 29-9-2005

Mercedes Jedovnice

27-9-2005 Na 2CARS jsem přidal reportáž ze srazu mercedesů v Jedovnicích, šlo o osmý sraz klubu MBCC.

Motto

Fuck with them, before they fuck with you! 27-9-2005

Itálie 1998

23-9-2005 Abych doplnil kompletně fotografie z cest za hranice ČR, přidal jsem do galerie scan fotek z roku 1998, kdy jsme se střední školou vyrazili na studijní pobyt po památkách Itálie.

Motto

Dej a bude ti dáno. 21-9-2005

BMW Films

14-9-2005 Pro ty co neznají, tak existuje jedna moc zajímavá webovka. Úvodem asi takto: Kluci v BMW se rozhodli že mají přebytky a, že by tedy mohli podpořit značku nějakým originálním způsobem. Zaplatí pár známých režisérů a herců v čele s Clivem Owenem a reklamní spoty první kategorie jsou na světě!
Více na bmwfilms.com

Ten Apple si nedá pokoj

Apple Computer

14-9-2005 Nedávno kluci v Apple se Stevem Jobsem v čele představili další kousek, z již docela rozsáhlé rodiny iPod, iPod nano. Zmizel sice iPod mini, ale zato tenhle nový kousek opravdu stojí za to. Pro mě konkrétně však bude iPod zajímavý až bude zvládat formát .ogg a .wma, zatím zůstávám tedy u profláknutého iRiveru imp-350.
Více na Apple.com

Americké vozy v plné kráse

3-9-2005 Jako pravej novinář, jsem ještě za čerstva spáchal článek o setkání amerických vozidel nedaleko Mladé Boleslavi. Pro mě osobně to byl vůbec první sraz amerik, na kterém jsem byl a musím říct, že atmosféra byla unikátní. Možná, že to zní úchylně, ale fotky i videa najdete na webu, jediné co si po netu nedokážete představit je vůně každého z těch aut. Osobně jsem byl taky unešený, jak vlastníci vozů sedí ke svým miláčkům 🙂
Více na webu 2CARS

Zagerovy odkazy

1-9-2005 Mimo to, že děti už odešli do školy jsem si vzpoměl, že sám pro sebe si na web nahrávám svoje bookmarky (záložky, favorites…) z Firefoxu. To jen tak pro případ, že bych se někdy ocitl bez svého počítače a potřeboval mít vše po ruce. A tak mě napadlo, že by se některé z odkazů mohli hodit i vám 🙂
http://del.icio.us/zager

Hugin – vytvořte si vlastní panorama

Panorama

30-8-2005 Pokud vás baví fotografie, zejména pak digitální, jistě jste narazili někdy na problém jak vytvořit panorama. Pokud budu důstojně ignorovat veškeré ty funkční nástroje dodávané s fotoaparátem případně s kartou najdu na internetu jen několik schopných řešení v oblasti OpenSource. Dnes jsem však narazil na velice schopnou věc, která se jmenuje Hugin. A přestože je poněkud komplikovanější na ovládání, nabídne velice solidní spektrum nastavení. Osobně jsem ho zatím jen vyzkoušel, takže netvrdím, že nebude mít i mouchy. Ale rozhodně se s ním ještě chvíli budu trápit abych ho později dokázal efektivně využívat.

Automat – totální vykopávka

Automat

30-8-2005 Nedávno jsem smazal svůj web na mujwebu, byl už od roku 1999 neaktualizovaný, nicméně chlapcům z mujweb.cz (kde začínal svou kariéru nejeden webdesigner nebo webmaster), resp. Atlas.cz to nikterak nevadilo 🙂 Ale tím také z internetu zmizela ta nejlepší hra, kterou kdy mé ruce vytvořili, ok je také jedinou, kterou dokončili. Je to hra Automat, kterou si nyní můžete stáhnout a navíc vám prozradím to co jsem dostud věděl jen já. Ve hře jsou dva tajné kódy (Ctrl+End a Ctrl+Home).

Spuštení Zager Universe

27-8-2005 Spouštím nové stránky, takový soukromý vesmír 😉 Neobsahují už pouze fotogalerii ale konečně i rozsáhlejší sekci s odkazy, kteoru bych chtěl poděkovat všem autorům obsahově kvalitních webů i vynikajícím aplikacím, se kterými denně docházím ke styku.

Setkání BMW

23-8-2005 Na webu 2CARS jsem publikoval článek s reportáží, fotkami a videozáznamy ze setkání BMW E30 na letišti vesničky Plešnice, nedaleko Plzně.

Když cestuju, vždy s Revolutkou → kartou s nejlepším kurzem měn, která je zdarma. V appce mám přehled o pohybech já i Renča. Ušetřila nám už tisíce. Jste aspoň týden v roce v zahraničí? Objednejte ji nyní s doručením zadara.

Sdílet s přáteli

Další témata