Ceny kempů, sezóny a slevové karty

Víťa Válka
BlogKaravan
18. září 2012

Leje jako z konve. Kapky, jablka a švestky buší na střechu stařičkého karavanu. Vypadl proud, a to vyhnalo Italy z obytňáku. BMW je v servisu. Dělám čaj. Tedy krásný večer s neurčitým datem odjezdu.

Kemp: Praha Troja rok 2012

Stručně shrnu několik praktických poznatků, které vám můžou ušetřit čas i nějaký ten drobák. Váš první výlet karavanem tak může být o to příjemnějším zážitkem.

Kalkulace ceny v kempu

U hotelů jsem řešil jedno číslo — a to cenu za pokoj. V kempování to je trošku větší hokej. V průměru ale dáte za ubytování rodiny asi €10 až €30 za noc. Podle toho jestli jde o letní sezónu, jestli jsou děti hodně malé a nebo jestli chcete mít přípojku elektriky. Většinou platíte jednotlivé položky zvlášť a můžete si tak cenu nastavit podle vlastích potřeb. Zpravidla se cena skládá z položek:

Někdy platíte souhrnně za místo což zahrnuje elektriku, libovolný počet aut, karavanů, stanů a lodí. Osoby jsou ale vždy počítány zvlášť. Asi 70% kempů v České republice je otevřeno pouze v teplých měsících a mají tak jedinou cenu. Kempy jižních zemí zase většinou fungují celoročně a mají cenu pro letní sezónu a mimosezónu (sezóna je většinou červen–září).

Cestování s karavanem a bmw v Rakousku na cestě na jih.

Dáváme přednost cestování mimo sezónu, protože je méně lidí a ceny jsou nižší. Takže v podstatě získáte dvakrát tolik pohodlí za dvakrát nižší cenu. Jedinou skutečnou nevýhodou je trochu chladnější počasí a některé části kempu jsou zavřené nebo omezené.

Záběry z kempů

Jsme připravení v Lysé nad Labem.
Náš první kemp v Napajedlech.
Večerní zábava a koupání s dětmi
Nomad Style, All In
První kempování mimo Česko, ve městě Stobreč, Chorvatsko 2012
Přes den bazén, v noci koupel
Parkování ve svahu, Karlovac 2012
Západ slunce v plné kráse
Příprava k odjezdu z Chorvatska
Běžíme, běžíme, běžíme…
Maďarská siesta s odpoledním sluncem
Výhled na moře přímo před domem
V Česku je to občas ještě suchá divočina.
Dětské hřiště je standardem

Mimosezónní slevové karty

Nejsem typ člověka, který jede pro levnější rohlíky za město. Snažím se vždy počítat cenu svého času. Ale slevové karty do kempů za tu trošku námahy stojí. 50% sleva není vyjímkou. Pokud začínáte, určitě bych doporučil alespoň ACSI, její cena se mi už vrátila několikrát a to jsem pořádně nikde nebyl.

ACSI

CCI

ADAC CampCard


Camping Cheque

Bonus: France Passion Card

Tato karta není tradiční slevová karta. Je to spíše členství, které vás vezme na farmy a venkovské lokality po celém Francii, abyste si mohli užít místního života v plném rozsahu. Nezkoušeli jsme to ještě proto, že neumožňuje hostům s autem a karavanem připojit se. Ale pokud máte obytný vůz nebo van, je to skvělá volba.

Zdroje informací

U nás vycházejí dva časopisy o obytných autech a karavanech. Oba bych doporučil odebírat alespoň rok, protože se dovíte spoustu praktických informací za pár stovek. Ale jako všude, je dobré informace ověřovat z více zdrojů. Paleta výrobců karavanů i příslušenství je nepřeberná.

Nekonečné množství informací pak také najdete na internetu. Pokud budu mluvit zejména o tom českém, tak nejvíce diskuzí najdete na webu Caravan24, nejvíce ohodnocených kempů na Do Kempu a nakonec se vám může hodit tištěný Bord Atlas, což je německy psaný katalog kempů, který je nejobsáhlejší databankou kempů. Německy nemluvím, ale naštěstí je součástí karta překládající hlavní pojmy do angličtiny.

Mohlo by se vám hodit

Často užívané názvosloví

Bonus: Jára Dušek a Čtyři dohody (díky Andymu)

300 nejlepších míst pro kemping na Camperguru → můj nový projekt pro náročné cestovatele, vám ukáže magická místa Evropy, skvělé fotky a popisy. Dovča v karavanu bude lepší než dříve. Neuděláte chybu, když si nejleší místa pro kempování prohlédnete!

Sdílet s přáteli

Další témata