Dálniční poplatky s karavanem

Víťa Válka
BlogKaravan
27. prosince 2013

Platí, že zpoplatněné dálnice se s karavanem nevyplatí. Jedete osmdesátkou jako po okreskách a pokud jde o mýto, platíte víc než osobák (150–200% ceny). Když máte nový přívěs certifikovaný pro 130 km/h, jste na tom lépe ale spotřeba vystřelí nahoru.

Na dálnici toho také zažijete méně. Dálnice však maličko pomůže pokud opravdu nestíháte. Také pokud chcete přespat na parkovišti, placená dálnice bývá bezpečnějším místem než volně dostupná silnice.

Přehled zemí

Bulharsko – známka

Česká republika – známka

Francie – mýto

Chorvatsko – mýto

Itálie – mýto

Maďarsko – známka

Maroko – mýto

Německo – zdarma

Polsko – mýto

Rakousko – známka

Řecko – mýto

Rumunsko – známka

Slovensko – známka

Slovinsko – známka

Španělsko – mýto

Srbsko – mýto

Švýcarsko – známka

Turecko – mýto

Důležité postřehy

Naše praxe je, že autem bez karavanu jezdíme dopoledne po okreskách a odpoledne doháníme den po dálnici. Když jedeme s karavanem, tak často navigace vyhodnotí jako rychlejší cestu po okreskách a současně najedeme méně kilometrů. Převodovka má však radši dálnici.

Výzva: Pošlete své zážitky!

Pokud jste se nechali unést cestováním po vlastí ose, máte několik fotografií a krátkou zprávu o tom jak to na vás zapůsobilo, určitě mi napište. Bude to skvělá inspirace pro ostatní. Objevujme společně svět a učme se život vidět s nadhledem.

Když cestuju, vždy s Revolutkou → kartou s nejlepším kurzem měn, která nic nestojí. Můžu ji dobíjet. V appce mám přehled o pohybech. Má ji i žena Renča. Ušetřila nám už tisíce. Jste aspoň týden v roce v zahraničí? Objednejte ji nyní a dostanete 300 Kč zadara.

Sdílet s přáteli

Další témata