Dělejte něco úžasného

Víťa Válka
BlogKaravan
26. března 2013

Je to tu! Plánujeme druhou velkou cestu. A pokusím se o novinku. Natočím několik videí z průběhu cesty. Bude to výzva — nikdy dřív jsem netočil víc než naše děti. Držte nám palce.

Naším cílem je Sicílie. Podle hrubého plánu jen cesta dolů bude na 8-12 dní, nebo o něco víc. Už dlouho nás jih Itálie láká a navíc v časopisu Camping, Cars & Caravans (1/2013 a 2/2013) vyšel článek o Siciílii obytňákem. Takže jdeme do toho v podobném duchu.

Kroky před cestou

Máte zkušenosti s trajekty?

26. března 2013 — Přiznám se, že jsem zatím našel velice málo informací o cestování trajektem s karavanem. Takže prostě vyrazíme a dole, na konci boty, se to pokusím prozkoumat přímo v terénu. Pokud by jste ale měli nějaké informace či zkušenosti, budu za ně moc rád! — Již vyřešeno cestou na Sicílii.

První video: Po zimě

Inspirativní nomádské příběhy

Pokud ještě přemýšlíte, jestli je nomádský život ta pravá cesta životem, doporučuju se ponořit do několika příběhů lidí, kteří propojili cestování, práci a rodinný život naprosto pravidelně.

Americká rodinka v Airstreamu

Australský pár pronajímající Airstreamy

České příklady

Další nomádstvím líznuté příběhy

Pro mě důležité knihy

Ne, že bych nějak závratně rád četl knihy, ale tyto kousky jsou fakt zásadní reformátoři mého života. Část z nich jsem četl díky Audible.com a Audiotéka.cz což je skvělé, když řídíte auto a nebaví vás pořád dokola ta samá hudební omáčka. Ty knihy nejsou ani tak o nomádství, jako o přístupu k životu — přístupu, který mě k nomádství přivedl.

A na které se chystám

Je freelancing opravdu tak skvělý?

Nakonec bych rád zmínil zajímavý pohled na freelance život od Michaely Losekoot. Doporučuju přečíst, pokud se právě neposedně ošíváte na zaměstnanecké židli. Osobně mám trošku růžovější brýle, ale to proto, aby mi to pomohlo se k ideálu života rychleji přiblížit. Dobře to popisuje Tomáš Hajzler.

300 nejlepších míst pro kemping na Camperguru → můj nový projekt pro náročné cestovatele, vám ukáže magická místa Evropy, skvělé fotky a popisy. Dovča v karavanu bude lepší než dříve. Neuděláte chybu, když si nejleší místa pro kempování prohlédnete!

Sdílet s přáteli

Další témata