Digitální nomád a rodina

Víťa Válka
BlogKaravan
17. srpna 2012

Děti rostou rychle a já bych si rád užil jejich mládí stejně jako jim pomohl nasměrovat dospívání. Ne každý má tu možnost a tak ji nechci jen tak zahodit. Chci trávit spoustu času se svou úžasnou ženou a tak nějak si užívat každého dne.

Mnoho lidí se obává, že s dětmi se těžko cestuje. Někdy to tak je, jak jsem popsal v prvním dílu. Ale zlaté pravidlo praví: „Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod.“ Karavan je totiž na cestování s dětmi ideální. Všechno co děti potřebují si vozíte — hračky, vanička, sušák, plinky, lahvičky, termosky, nafukovací loď i odrážedlo. A hlavně uvaříte jídlo třeba v zatáčce, když to na děti příjde.

Zpomalíte

Nejzásadnější věc, kterou člověka karavan donutí udělat, je zpomalení života a zesílení jeho intenzity. S maximální rychlostí 80 km/h a průměrnou lehce nad 50 km/h snadno přejdete z plánování v hodinách na denní rytmus. Když pak přijedete do cíle v plánovaný den, jste na místě včas. No a nebudu tvrdit, že se mi to nezalíbilo.

S karavanem můžete obvykle řídit až 80 km / h

Některé obavy trvají

Kempy jsou přecejen místa s koncentrací lidí. Můžou být hlučné a jinak nekomfortní. Můžou být drahé či přeplněné. Ale to se dá, až děti budou starší, řešit kempováním na divoko. Které v Chorvatsku povolené není, ale Francie a Španělsko to dovolují.

Může také nastat problém neschopnosti soustředit se v novém prostředí na práci a nebo dokonce hrozí ponorková nemoc. Ale pokud už nyní pracujete občas z domu, není se čeho bát.

Vana v přívěsu Airstream Travel Trailer

Taky v karavanu (až na vyjímky ↓) není vana — můj nejoblíbenější relaxační nástroj. V kempech zpravidla používáte společné toalety a sprchy (pokud vás ovšem nebaví přinášení a vynášení tekutin z a do karavanu). Také tam nechci mít televizi, která je časožrout. A nakonec, stejně jako u pronájmu, peníze za kemp nejdou „do vašeho“.

Nebojme se tedy vlka nic!

Co mě vlastně utvrdilo

Co si vzpomínám, úplně původní myšlenka tohoto typu byla „Pixmac Avia“, což nebylo nic jiného než pojízdný kanclík pro celý tým, který jsme až později oficiálně pojmenovali „agency on wheels“.

Agentura na kolech nápad pro Pixmac

Pak jsem si všimnul úžasné Robertovy aktivity popsané na webu nomadi.cz, jejíž cílem bylo zejména dostat chytré lidi na jedno místo. Což se mu už několik let skvěle daří.

Ale hlavně je potřeba mít na paměti, že děti půjdou do školky a žena nebude na mateřské věčně. Takže je teď vlastně jedinečná příležitost. Takové tříleté okno. — Ber a nebo nech bejt.

Co nás tedy v karavanu čeká

Už jen vyladit poslední detail

No a co se k takovému typu cestování hodí zejména, je „masivní pasivní příjem“. Třeba ten co už v roce 1983 jistě měli Bud a Terrence.

300 nejlepších míst pro kemping na Camperguru → můj nový projekt pro náročné cestovatele, vám ukáže magická místa Evropy, skvělé fotky a popisy. Dovča v karavanu bude lepší než dříve. Neuděláte chybu, když si nejleší místa pro kempování prohlédnete!

Sdílet s přáteli

Další témata