Skládám zálohu na Coachman Genius

Víťa Válka
BlogKaravan
24. srpna 2012

Silný moment — potom co jsme od podzimu 2011 sledovali a navštěvovali s rodinkou karavanové bazary. Takový hlavní krok k vysněné a trošku i šílené vizi o svobodě digitálního nomáda.

Sobota 24. března 2012: Už to přišlo

Po rychlém zvážení nabídky jsme jednoho sobotního dopoledne složili zálohu na karavan u firmy Burimex. Přestože je na jaře poptávka vyšší a nejlepší cenu dostanete v zimě, tahle kombinace ceny a rozložení se nedala odmítnout. Ostatně, k tažnému zařízení, katalogu kempů, slevovým kartám, ručnímu vysavači a plastovému nádobí už chyběl opravdu jen ten karavan.

Relativního stařečka Coachman Genius 440/5 z roku 1995, jsme si na první pohled zamilovali — a to bývá dobrý signál. Výbavou je na tom lépe, než konkurenční evropské přívěsy a cenou potěší. Jako nástroj k potvrzení nebo vyvrácení doměnky je ideální.

Proč právě tento Coachman

Rozměry karavanu Coachman Genius a BMW řady 5

Vybavení

Dokoupili jsme

Karavan zaparkovaný u našeho bytu v Praze

Lepší karavan a nebo obytňák?

Podnětem k tématu byl dotaz: „Nerozepíšeš se o tom, proč ses rozhodl pro karavan, a ne pro obytné auto? Byla to jen otázka peněz?“ — díky, David Špinar

Ale pro mě osobně byl samozřejmě zásadní problém v tom, že rád řídím BMW. A protože obytňáky této značky na trhu nejsou a současně jsem nechtěl slevit z kvality cestovního zážitku, tak jsem neměl na výběr. Přiznávám, že v tomto případě šel pragmatický přístup maličko stranou.

Proč to musí fungovat

A nyní naše hymna — díky Robovi

300 nejlepších míst pro kemping na Camperguru → můj nový projekt pro náročné cestovatele, vám ukáže magická místa Evropy, skvělé fotky a popisy. Dovča v karavanu bude lepší než dříve. Neuděláte chybu, když si nejleší místa pro kempování prohlédnete!

Sdílet s přáteli

Další témata