Mám jasno: karavan bude

Víťa Válka
BlogKaravan
3. srpna 2012

Nemohl jsem jinak. Potom co jsem vysál informace o karavanech z YouTube i dalších zdrojů. Vydal jsem se do několika bazarů v okolí Prahy. A předplatil všechny dva časopisy, které u nás o tématu vychází.

Tenhle moment byl pro mě opravdu zásadní. Pokud chcete i váš čtecí zážitek umocnit, mám zde tématickou muziku na pozadí.

Po tom co jsem přesvědčil ženu a zmínil jsem se taky několika „karavan kompatibilním“ přátelům o záměru koupit karavan, to šlo už nějak ráz naráz. Za pomoc při rozhodování děkuju i klukům z Mitonu, kteří mají v hodně věcech jasno. Koncept digitálního nomáda v rodinné verzi byl na světě.

Propojení cestování s prací

Přestože reakce byla občas rozpačitá, tak i to mě utvrzovalo, že tuto misi musím dokončit. Musím se přesvědčit, nakolik jde o šílený nebo úžasný nápad. Spojit objevné cestování s prací v inspirativním prostředí přece musí fungovat. Když už máme ty internety za babku i mimo republiku.

Burimex –karavanový obchod s ojetými karavany na západě Ceské republiky

Jsem už postarší, takže jsem to nechal několik měsíců odležet abych se neunáhlil. Zasvědcení vědí, že jsem v podstatě denně sledoval nabídku karavanů burimex.czsauto.czaukro.cz a euro-karavany.cz. Po telefonu jsem si tak občas pohovořil s prodávajícími, kteří hýřili optimizmem. Prý mi přívěs změní život.

Pronájem nebo nákup?

O půjčení karavanu jsem přestal uvažovat. V zásadě pro lepší pocit z vlastního než pronajatého bydlení. Pak také: do vlastního karavanu můžete nanosit spoustu věcí natrvalo. A samozřejmě je nákup výhodnější, pokud plánuju hodně cestovat.

Abychom to neprokecali

Stejně jako každý, kdo už tak nějak zajistil rodinu a nakoupil kupu nepotřebných věcí jejichž se stal otrokem, jsem začal analyzovat kvalitu svého života od základů. Kvalitu bez ohledu na kramajzle. Hledal jsem samotnou podstatu spokojeného života a přitom se zbavoval nepotřebných věcí.

Kupte si vlastní ilustrovanou polici plnou věcí na Shutterstock

Zapeklitý problém

Jednoduché řešení

300 nejlepších míst pro kemping na Camperguru → můj nový projekt pro náročné cestovatele, vám ukáže magická místa Evropy, skvělé fotky a popisy. Dovča v karavanu bude lepší než dříve. Neuděláte chybu, když si nejleší místa pro kempování prohlédnete!

Sdílet s přáteli

Další témata