Podzimní Chorvatsko 2014

Víťa Válka
BlogKaravan
22. listopadu 2014

První podzimní výlet. Podruhé do Chorvatska a skvělého kempu u Splitu. Tři týdny střídavého větrného i slunečného počasí a krátkých dnů měly jinou atmosféru než jaro.

Druhý výlet s karavanem do Chorvatska byl prvním co jsme podnikli na podzim. Přineslo to tři zásadní rozdíly. V kempech bylo o poznání méně lidí než na jaře, kdy se všichni už nemůžou dočkat léta a tak vyrážení. Den je o mnoho kratší a to ubírá na zábavnosti. V průběhu několika týdnů poznáte jak se počasí proměňuje. Více fouká a noci jsou chladné. Časem bych si ale představoval říjen a listopad blíž k rovníku. Slunce má úžasnou nabíjecí funkci a je škoda o ni přicházet.

Na druhou stranu bylo skvělé, že se většinu dní dalo přes den opalovat a vzhledem k tomu, že jsme zakotvili v lokalitě kde skoro neprší, tak bylo celý den příjemně i venku v tričku nebo večer ve svetru. Vše ostatní probíhalo tak jako obvykle, takže jsme kombinovali práci, vaření, procházky s nakupováním a návštěvy restaurací s výhledem na moře.

Jeden den jsme stávili v Mostaru, omrknout znovu postavený historický most, který byl zničen při nedávných bojích v oblasti.

Několik dalších fotek najdete ve fotkách z cest.

300 nejlepších míst pro kemping na Camperguru → můj nový projekt pro náročné cestovatele, vám ukáže magická místa Evropy, skvělé fotky a popisy. Dovča v karavanu bude lepší než dříve. Neuděláte chybu, když si nejleší místa pro kempování prohlédnete!

Sdílet s přáteli

Další témata