Toyota Hilux a Coachman Genius 440/5

Rodina v karavanu

Jednou v létě, po návratu z cest po Evropě jsem přemýšlel, jak cestování s dětmi udělat méně náročné a více zábavné. Taky jsem netušil, kde se bere tolik obytných aut a přívěsů. A tak to vše začalo.

Jak vybrat střešní stan – Anglicky

intro foto

Dlouhé roky jezdíme s karavanem, zapojeným za Hiluxem. Takže nastal pravý čas začít experimentovat. Pickup jsme doplnili o zadní nástavbu, na kterou jsme namontovali střešní stan. Opět jsem věnoval zkoumání možností trošku více času, než je zdrávo. Ale vám to třeba pomůže!

21-11-2018


Španělsko a Portugalsko 2018 – Anglicky

intro foto

Po tom co jsme projeli Evropu od západu na východ, jsme se vrátili do naší nejoblíbenější země — Španělska. Taky jsme se o trochu více vybavili, například střešním stanem. A hlavně, na cestě jsme se intenzivně potkávali se skvělými cestovateli. Byla to paráda!

20-07-2018


Ze střední třídy až po hipíka – Anglicky

intro foto

Od prvního karavanového výletu jsme hledali radost. Přestože jsme udělali plno kopanců, tak jsou naše cesty pořád tím nejvíc nezapomenutelým rodinným bohatstvím. Po šesti letech jarních i dalších cest jsme vyklidněnější než kdy předtím.

28-06-2018


Řecko a domácí učení v karavanu

intro foto

O cestě do Řecka píšu s lehčím spožděním. Práce je více než obvykle. Sepíšu první praktické postřehy z domácího učení a také zmíním připravovaný koncept expedičního Hiluxu.

22-09-2017


Kempování na divoko s karavanem

intro foto

Kouzelné slůvko stellplatz, používané pro stání vyhrazené pro karavany a campery vzbuzuje kupu otazníků. Vyzkoušeli jsme to a oběvili další úžasnou cestovatelskou vášeň.

18-07-2016


Porto a Madrid 2016

intro foto

Šestá cesta s karavanem je za námi! Otestovali jsme nový Bessacarr a naplno vyzkoušeli život bez elektřiny mimo kempy, jen s plynem a solárním panelem. Stálo to za to?

11-07-2016


Životní priority z karavanu

intro foto

Karavan nás za těch pár let docela poznamenal. A nejen v oblasti cestování. Minimalizmus nám pomáhá užívat si toho co je v životě důležité a na co budeme rádi vzpomínat.

9-11-2015


Evropou až k Africe 2015

intro foto

Výprava křížem krážem Evropou byla naší největší cestou. Potkali jsme kupu zajímavých lidí a zažili překvapivé příběhy. Dokonce navštívili i africké Maroko.

19-09-2015


Podzimní Chorvatsko 2014

intro foto

Pro jednou jsme se vydali s karavanem na cestu i na podzim. Vyzkoušet jaké to bude. Nějaké tři týdny u vody. Teplota na začátku Listopadu byla i na tričko.

22-11-2014


Evropské Turecko 2014

intro foto

Tentokrát jsme opustili Evropu a v půlce dubna se s karavanem vydali na jih přes Srbsko a Bulharsko až do lehce orientálního Turecka. Ve článku i krátké video.

29-07-2014


Karavaning pro každého

intro foto

Cestovní agentury jsou historie. Práce a dovolená už není co bývala. Pojďme projít nápady, které můžou váš život změnit z nekonečného utrpení na jízdu, kterou nebudete chtít skončit.

25-03-2014


Dálniční poplatky s karavanem

intro foto

Po dálnici jedete s karavanem většinou osmdesátkou jako po okreskách a často, platíte výrazně víc než samotný osobák. Přesto se dálnice můžou na cestách hodit.

27-12-2013


Nomádské příběhy z celého světa

intro foto

Pořádná podzimní dávka cestovatelské inspirace. Stručně. Přehledně. A také video z letošní karavanové Sicílie, které naplno vyždímalo mé videoeditorské schopnosti.

15-10-2013


Letní Sicílie na jaře 2013

intro foto

Druhá velká cesta karavanem. Rakousko a Itálie. Celkem 11 kempů na cestě dlouhé přes 5 000 km. Technická data a informace o cestě, které by se vám mohly hodit.

13-5-2013


Dělejte něco úžasného

intro foto

Druhá velká cesta karavanem je před námi a tak se intenzivně připravujeme. Jaro je tu a směr jih je ten pravý. Poprvé uvidíme Hilux a karavan po zimním spánku v akci.

26-3-2013


Měsíc v karavanu? Snadné.

intro foto

Strávili jsme s rodinou měsíc na jihu Evropy. Půl roku žít v karavanu by určitě šlo. Takže jsme opustli turistické památky, plné teplákových souprav i hnědavých Vuittonek, a pojali cestování tak trošku po svém.

20-1-2013


Změňte vše co vám nesedí

intro foto

Zahazujeme věci které nás nebaví a soustředíme se na to co nás těší. BMW nahradila nezničitelná Toyota Hilux. Pojďte se s námi mrknout, jaké otazníky jsme zodpověděli na první dlouhé cestě.

17-11-2012


Ceny kempů, sezóny a slevové karty

intro foto

Mám řidičák na velký přívěs B+E. Na TODO života už mi zbývá jen zasadit strom. Uvažuju, že BMW vyměním za čtyřkolku s pořádnou sílou v tahu a minimem elektroniky. My ale pojďme na fotky z kempů…

18-9-2012


Skládám zálohu na Coachman Genius

intro foto

Od podzimu 2011 jsem se ženou sledoval nabídky a s rodinkou navštěvoval karavanové bazary. Hlavní krok k vysněné a šílené vizi o svobodě digitálního nomáda byl samotný nákup přívěsu — a ten právě přichází.

24-8-2012


Digitální nomád a rodina

intro foto

Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod — takový přístup jsem zvolil abych celou otázku karavanu vyřešil. Karavan je na cestování s dětmi opravdu ideální. Děti rostou rychle a já nechci promarnit jejich mládí.

17-8-2012


Karavany: co musíte vědět

intro foto

Hodně jsem zkoumal jak je to s řidičákem a taky s hmotnostmi auta i přívěsu. Ukázalo se, že to není úplně jednoduché. Vše se tak trochu řídí jednotnou legislativou EU, ale je dobré si téma nastudovat.

10-8-2012


Mám jasno: karavan bude

intro foto

Předplatil jsem si odborný tisk. Sehnal nejprofláklejší katalog kempů (v němčině). Objednal slevové karty. Vydal jsem se do několika bazarů v okolí Prahy. A začal připravovat spiknutí proti obyčejnému životu.

3-8-2012


Myšlenka na karavan sílí

intro foto

Sotva jsem založil rodinu a stavbu domu. A přestože strom je v nedohlednu, tak jsem si při cestování všiml, že hodně lidí za autem tahá přívěs. A tak jsem začal zkoumat jak tento nápad zrealizovat tak aby to dávalo smysl.

27-7-2012


Nejšílenější nápad mého života

intro foto

Příběh o tom jak jsem měl rád hotely. Jak se po narození dětí hodně změnilo. Například to, že život jsem přestal řešit na minuty. Nebo taky to, že jsem začal hledat řešení jak si všechno tak nějak víc užít.

21-7-2012